۹۲۸ هزار نفر از جمعیت استان همدان رایگان بیمه شدند

استاندار همدان گفت: با توجه به وضعیت کنونی عراق، افغانستان، یمن، بحرین و سوریه نمی‌توان آمریکا را به عنوان ناجی و فرشته نجات دانست بلکه آمریکایی‌ها دنبال این هستند که کشوری قدرتمند در منطقه وجود نداشته باشد و آن‌ها از ایران یکپارچه و متحد هراس دارند.

قاسمی فرزاد گفت: با وجود انجام یکسری اقدامات توسط برخی جوان ها، خواسته نظام و رهبر معظم انقلاب آگاه کردن این افراد است، بنابراین تقابل نکردن با این افراد به معنای ضعف و ناتوانی نظام اسلامی نیست.

او گفت: تجویز غیر منطقی دارو در شرایط کنونی سبب بروز آسیب به اقتصاد ملی، در شرایط ناگوار موجود که تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید دارو است، می‌شود.

استاندار همدان گفت: ۸۸۱ مرکز خدماتی و تشخیصی درمانی با بیمه سلامت قرار دارند و برخی بیمارستان‌ها دارای هزینه درمانی بالا نیز با بیمه سلامت قرار داد بستند.

بالاترین مقام‌اجرایی استان همدان گفت: به برکت جمهوری اسلامی و تلاش در عرصه علم و دانش پزشکان حاذق و مطرح هم اینک در استان و کشور فعالیت دارند که در عرصه پزشکی زبانزد هستند، همچنین در دیگر عرصه‌ها نیز کشور به رتبه‌ها و جایگاه‌های رفیع علمی دست یافته است.

به گفته استاندار همدان ملت ایران در دوران بعد از انقلاب و دفاع مقدس که دارای ضعیف‌ترین امکانات نظامی و دفاعی بود اجازه تعرض به دشمن نداد هم اینک که از پیشرفته‌ترین تجهیزات برخوردار هستیم.

او گفت: دشمنان از اینکه ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف صاحب ارزش‌هایی شده ناراحت هستند برای نمونه پیش از پیروزی انقلاب وضعیت سلامت و پزشکی در وضعیت خوبی قرار نداشت و عمده پزشکان فعال در مراکز درمانی و اورژانس‌های استان، هندی و پاکستانی بودند.

او گفت: پاسداران و نظامی‌ها با دست خالی به تقابل با اغتشاشگران می‌روند که در برخی مواقع به درجه رفیع شهادت نیز نایل می‌شوند چرا که رویکرد ارشادی و تربیتی دارند.

استاندار همدان گفت: انجام طرح‌های غربالگری در راستای پیشگیری از ابتلا فرد به بیماری کاری ارزشمندی بود که در حال حاضر توسط سازمان بیمه سلامت در حال اجرا است.

استاندار همدان گفت: آگاهی بیداری را در تک تک فرزندان به خصوص دهه‌های هشتاد و نودی‌ها باید ایجاد کرد که دنبال این قبیل مسایل نرفته و تیشه به ریشه خودی نزنند.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8270951/%DB%B9%DB%B2%DB%B8-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%85%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

به گفته قاسمی فرزاد امروزه ایران اسلامی از نظر نظامی به سطحی از توانمندی و بازدارندگی دست یافته که دشمن توان حمله به آن را ندارد بنابراین توفیقات ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف سبب تحریک و توجه دشمن برای پیشگیری از این پیشرفت‌ها شده است.

قاسمی فرزاد گفت: پزشکان باید از ارجاع بیش از حد برای تصویر برداری، ام. آر. آی و سونوگرافی پرهیز کنند چرا که موجب بالا رفتن هزینه خانوار، اتلاف وقت بیماران و بروز آسیب به بدن ناشی از بازتاب اشعه می‌شود.

قاسمی فرزاد گفت: صندوق بیماری‌های خاص با پیشنهاد دولت و تصویب مجلس شکل گرفت و پنج هزار میلیارد تومان در این صندوق برای درمان بیماران سخت درمان در نظر گرفته شده که پنج گروه بیماری خاص زیر پوشش قرار گرفتند.

او گفت: مشکلات در کشور وجود دارد که این مشکلات حاصل توجه کشور‌های متجاوز به ایران اسلامی است و ایران این اجازه را به معاندان نظام نمی‌دهد بنابراین دشمن با استفاده از عوامل ناآگاه و خودفروخته برای عملی کردن نقشه خود استفاده می‌کند.

او می گوید منطقه خاورمیانه و پیرامون کشور ایران از نظر جهانی و استراتژیت‌ها قلب جهان به شمار می‌رود بنابراین همه در تلاش هستند به این قلب دسترسی داشته باشند که ایران اسلامی از فردای پیروزی انقلاب دست متجاوزان به کیان اسلامی را قطع کرد و همه فشار‌ها برای دستیابی به این منابع است.

استاندار همدان گفت: به روز شدن پرداخت‌های بیمه و تسویه حساب با داروخانه‌ها یک امر بی سابقه است که دولت با تخصیص ارز و وارد کردن آنتی بیوتیک‌ها مشکلات کمبود دارو را رفع کرد.

علیرضا قاسمی فرزاددر آیین بزرگداشت هفته سلامت گفت: رایگان شدن بیمه سلامت به معنای این است که موضوع سلامت برای نظام و دولت سیزدهم بسیار حائز اهمیت است.

او گفت: در راستای زیر پوشش قرار گرفتن خدمات درمان نازایی و ناباروری برای زوج‌های تا ۴۹ سال سبب شد تا ۳۴۷ زوج نابارور تاکنون از این خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

قاسمی فرزاد گفت: آمریکایی‌ها برای بر هم زدن اتحاد و همدلی ملت ایران بر روی مسایل قومی و قبیله‌ای سرمایه گذاری کرده و فوت مهسا امینی و حادثه سیستان و بلوچستان دستاویزی برای ایجاد تفرقه در بین قوم کرد و بلوچ بود و این کار با هدف فروپاشی کشورمان صورت گرفت.

قاسمی فرزاد گفت: در راستای سامان دادن به تجویز دارو باید پزشکان از نوشتن چندین قلم دارو پرهیز کنند چرا که میزان دارو‌های تجویزی نباید بیش از حد نیاز باشد.

او گفت: یکی از مشکلات بیماران هنگام مراجعه به داروخانه، ناخوانا بودن نسخه و ارایه دارو‌های اشتباه است که با انجام ۱۰۰ درصدی نسخه نویسی الکترونیکی در همدان، ضمن رفع این مشکلات، مزایای دیگری نظیر صرفه جویی در مصرف کاغذ و ثبت سوابق و پیشینه بیماری افراد حاصل شد.