۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اصلاح مسیر بین المللی مرز ریمدان اختصاص یافت

وی استقبال و خدمات‌رسانی قشرهای مختلف مردم و مسوولان از زائران حسینی کشور پاکستان در مرز ریمدان را خوب ارزیابی و بر تداوم خدمات تاکید کرد و افزود: مرز ریمدان یکی از بهترین نقاط برای تبادل کالا و مسافر بویژه ورود زائران پاکستانی به ایران بوده که نیاز است زیرساخت‌های جاده‌ای آن سریعا در شان زائران تکمیل و خدمات رفاهی لازم در نظر گرفته شود تا در سالهای آینده با مشکلات کمتری مواجه باشند.

نماینده حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و همه دستگاه‌ها و نهادهای انقلابی و دولتی آنچه در توان دارند را برای خدمت‌رسانی مطلوب به زائران بسیج کرده‌اند تا عاشقان و محبان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با خاطرات خوشایند تکریم و به مقصد نهایی حضور یابند، گفت: جا دارد از روند خدمت‌رسانی به زائران در مرز ریمدان از تلاش‌های مسوولان بویژه سرپرست فرمانداری دشتیاری قدردانی شود.

معین الدین سعیدی با تسلیت فرارسیدن ایام اربعین سرور و سالار شهیدان اظهارداشت: در پی مطالبه به حق مردم نجیب و مرزنشین حوالی مرز ریمدان و تکریم بیش از پیش زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ضرورت فراهم سازی تمامی امکانات و تسهیلات لازم برای زائران و دوستداران امام حسین(ع) و از طرفی تسریع در رفع مشکلات موجود در حوزه زیرساخت‌های مرز بین المللی بویژه حوزه راه‌ها برای استفاده روستاییان مجاور مرز ریمدان و تسهیل عبور و مرور این مبلغ تخصیص یافته است.

وی بر اصلاح تعهد نامه واگذاری اشتراکات آب و برق مردم ساکن در حاشیه شهر چابهار توسط اداره‌کل مسکن و شهرسازی جنوب استان، همکاری اهالی در بحث واگذاری انشعابات و تعهدنامه بعد از اصلاح، حراست از اراضی عمومی توسط اداره‌کل مسکن و شهرسازی جنوب استان، بررسی و راستی آزمایی مالکیت اراضی بعد از اجرای طرح ساماندهی توسط اداره‌کل مسکن و شهرسازی تاکید کرد.

وی افتتاح ساختمان همراه سرای بیمار در زمینی به مساحت ۱۴۰ مترمربع و ۲ واحد ۷۰ متری با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در محوطه بیمارستان محمدرسول الله نیکشهر به همت خیران را از کارهای خوب برای رفاه حال همراهان بیمار عنوان کرد.

وی بر تسریع در اجرای طرح راه و مسیر بیچند تلنگ و کاجو، ملی اعلام شدن زمین‌های کشاورزی، استقرار پزشک متخصص در مرکز دهستان حیت، تامین کود و نهاده‌های دامی، ایجاد سالن ورزشی، استقرار ادارات، هنرستان کشاورزی و تامین چمن مصنوعی برای جوانان را از خواسته‌های مطالبه‌گران در شهرستان قصرقند عنوان و بر پیگیری و مرتفع شدن این مشکلات تاکید کرد.

 


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8236964/%DB%B2%DB%B5%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%B2-%D8%B1%DB%8C%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5-%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA

سعیدی افزود: با پیگیری‌های انجام شده پرواز روزانه تهران به چابهار و برعکس با محوریت شرکت هواپیمایی چابهار برقرار شده و با توجه به جایگاه سواحل مکران و شهر چابهار به منظور تسهیل در معرفی این منطقه به گردشگران و فراهم کردن زیرساخت‌ها جهت افزایش تعداد پروازها به مقصد چابهار همیشه مورد انتظار بوده که اکنون مورد موافقت دست اندرکاران واقع شده است.

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان عمده مشکل مردم منطقه گرگان و دهستان مهبان نیکشهر را در زمینه راه خاکی و ارتباطات تلفن همراه عنوان کرد و گفت: در بازه زمانی ۲ ماهه مشکل ارتباط تلفن همراه این منطقه مرتفع خواهد شد.

وی به پیگیری مشکلات روستاهای کوهستانی منطقه گرگان در دهستان مهبان نیکشهر و حضور میدانی از روستاهای سهرکلوت، گورگتان، تیران دن، و چیل‌بن اشاره و گفت: با توجه به اینکه منطقه گرگان از مناطق ثبت شده گردشگری است می‌طلبد تا وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نسبت به ایجاد زیرساخت‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کند.

سعیدی اظهاررداشت: آزمایشگاه مرکزی نیکشهر بصورت مشارکتی با ۶۰۰ میلیون تومان آورده خیران و هزینه ۲ میلیارد تومانی توسط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تجهیز و تکمیل شده است.

وی با اشاره به تخصیص مبلغ سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به حساب شهرداری‌های حوزه انتخابیه چابهار افزود: در راستای ارائه خدمات رسانی مطلوب به زوار حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) به قید فوریت در وجه شهرداری ها متناسب با اولویت ها مبالغی با نظر موافق وزیر کشور به حساب هشت شهرداری جنوب استان واریز شد.

نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار از مجموع تلاش‌های صورت گرفته در زمینه دوبانده کردن جاده ساحلی و از همراهی خیران در ارتقای شاخص‌های سرانه فضای آموزشی در روستای رمین تقدیر کرد.

وی از تعیین تکلیف لایروبی و احداث دستک اسکله رمین گفت و از بی مهری‌های صورت گرفته در این راستا ابراز نارضایتی کرد.

سعیدی از پیگیری‌ها در خصوص شیوه نامه ساماندهی واگذاری اراضی روستای رمین چابهار خبر داد و بیان کرد: بایستی در شیوه نامه واگذاری اراضی‌ها توجه کافی به نحوه زیست مردم، بافت فرهنگی، آداب و رسوم عموم نقاط جغرافیایی ایران اسلامی بویژه مردم نجیب و دارای قدمت فرهنگی این خطه از کشور بزرگ و عزتمند جمهوری اسلامی ایران شود.