یادواره ۱۴۷ شهید دانش آموز زرند برگزار شد

او با بیان اینکه شهدا در دفاع از کیان اسلامی جانانه دفاع کردند گفت: شهیدان ارزشمندترین افراد در دنیا و آخرت هستند و برگردن همه ما حق دارند.

سردار عباس ایرانمنش از یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس در سخنانی به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و رشادت‌ها و جوانمردی‌های جوانان و نوجوانان بویژه شهدای دانش آموز پرداخت و افزود: ولایتمداری، اطاعت پذیری از ویژگی‌های بارز شهدا گرانقدر بود.

در این مراسم معنوی دانش آموزان سرود سلام فرمانده را اجرا کردند و از خانواده شهید دانش آموز علی عرب و معلم شهید مهدی عبدالله زاده و همچنین از گروه سرود دانش اموزان بسیجی تجلیل شد.

همزمان با ایام فاطمیه یادواره ۹ شهید فرهنگی و ۱۴۷ دانش آموز شهرستان زرند با حضور امام جمعه، سرهنگ امیری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زرند، یادگاران دوران دفاع مقدس، جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و دانش آموزان در دبیرستان فرهیختگان این شهرستان برگزار شد.

وی با اشاره به شرایط کنونی و فشار‌های اقتصادی دشمن بر کشور و همچنین تهاجم فرهنگی دشمنان، پیروی از ولایت، اتحاد و انسجام ملی را مهمترین عامل در مقابله با توطعه‌های پلید دشمنان دانست.

حجت الاسلام شجاعی امام جمعه زرند با تجلیل از برگزار کنندکان این مراسم گفت: امروزه همه ما وظیفه داریم ارزش‌ها و روحیه شهادت طلبی شهدا والا مقام که مقاومت در مقابل دشمنان تا به دندان مسلح داشتند را در نسل آینده برای حفظ دستاورد‌های شکوهمند انقلاب اسلامی بیش از پیش تقویت کنیم.

عبدالوحید جعفری مدیر آموزش و پرورش زرند هم با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای امنیت گفت: شهرستان زرند ۱۴۷ شهید دانش آموز و ۹ شهید فرهنگی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه آثار شهدا و دفاع مقدس برپا شد.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8306734/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DB%B1%DB%B4%DB%B7-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2-%D8%B2%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF