گسترش همکاری علمی دانشگاه‌های اصفهان و روسیه

یک هیات سیاسی، تجاری و علمی از استان اصفهان در هفته نخست آذر امسال در سفری سه روزه به مسکو و سن پترزبورگ فرصت‌های توسعه همکاری‌های دوجانبه را بررسی کردند.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8307617/%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87

هرسیج با بیان اینکه دانشگاه اصفهان با دانشگاه‌های کشور‌های مختلف تفاهم‌نامه‌های همکاری دوجانبه و چند جانبه متعددی دارد که ۶ مورد از آن‌ها با دانشگاه‌های روسیه است، گفت: اجرایی کردن و پیگیری مفاد تفاهم‌نامه‌هایی که در سال‌های اخیر امضا شده یکی از اهداف این سفر بود.

او با اشاره به نشست برگزار شده رییسان دانشگاه‌های مسکو و اصفهان، تبادل دانشجو و استاد و رویداد‌های علمی را محور‌های اصلی این مذاکرات اعلام کرد.

او به بازدید از مدرسه عالی اقتصاد مسکو اشاره و خاطرنشان کرد: در این بازدید مقرر شد مدیران دفاتر همکاری‌های علمی و بین المللی دو دانشگاه درباره تدوین تفاهم‌نامه همکاری فی مابین را بررسی کنند.

بازدید از پارک فناوری اسکولکوو و دانشگاه اسکولکوو، دیدار با استاندار سن پترزبورگ، بازدید از موزه هرمیتاژ سن پترزبورگ و گفتگو با مسئول بخش اقتصادی دانشگاه سن پترزبورگ ازدیگر برنامه‌های این سفر بود.

رییس دانشگاه اصفهان گفت: هیاتی که از اصفهان به روسیه سفر کرد ابتدا نشستی با سفیر جمهوری اسلامی در مسکو داشت که یکی از سرفصل‌های مذاکرات انجام شده، گسترش روابط علمی بین دانشگاهی دو کشور مبتنی بر تبادل استاد، دانشجو و کار‌های پژوهشی مشترک بود که مورد تاکید قرار گرفت.

رییس دانشگاه اصفهان درباره سفر هیات علمی، سیاسی و تجاری اصفهان به روسیه و دستاورد‌های این سفر اظهار داشت: این سفر به منظور توسعه دیپلماسی علمی بسیار حائز اهمیت است.

هرسیج اضافه کرد: جلسه دیگری نیز در دانشگاه هرزن برگزار و مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری‌های مشترک تنظیم و بین طرفین تبادل شود.

او با تاکید بر سیاست دولت بر اولویت تداوم و گسترش روابط سیاسی، علمی و فرهنگی با کشور‌های همسایه و منطقه، افزود: پیوند خواهرخواندگی اصفهان و سن پترزبورگ، فرصتی ارزشمند برای توسعه روابط علمی میان دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی این دو شهر است.

حسین هرسیج گفت: هدف از این سفر و دیدار با رییسان دانشگاه‌های مهم روسیه، معرفی ظرفیت‌های دانشگاه اصفهان و سایر دانشگاه‌های استان بود که به نحو مطلوب انجام و بر گسترش همکاری‌های دانشگاه‌های اصفهان با دانشگاه‌های مهم و مطرح کشور روسیه تاکید شد.