کشف ۴ تن مرغ زنده قاچاق/ دستگیری سارقان در حرکت

متهم با تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی شد.

توقیف محموله ۲۶ تنی گندم قاچاق در آوج

سردار علی ابراهیمی فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: ماموران یگان امداد شهرستان آوج، حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون کشنده “آمیکو” مشکوک و دستور توقف آن را صادر کردند.

پس از توقف خودرو و در بازرسی از آن ۲۶ تن و ۵۲۰ کیلو گرم گندم قاچاق که فاقد هرگونه مجوز حمل از سازمان غله و جهاد کشاورزی بود، کشف و ۲ نفر در این خصوص دستگیر شدند.

با توجه به اینکه سارقان شناسایی شده به صورت در حرکت از چند استان دیگر هم سرقت کرده و مخفیگاه ثابتی نداشتند، کارآگاه هان پلیس آگاهی با استفاده از شیوه و شگرد‌های خاص پلیسی، در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه هر ۴ نفر اعضای باند را حین ارتکاب به سرقت دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8190075/%D8%A7%DA%A9%D8%B4%D9%81-%DB%B4-%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%BA-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%82%D8%A7%DA%86%D8%A7%D9%82-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA

پس از توقف خودرو و در بازرسی از آن توسط ماموران، ۴ تن مرغ زنده قاچاق که فاقد هرگونه مجوز حمل از اداره دام و طیور بود، کشف و یک نفر در این خصوص دستگیر شد.

ماموران در تحقیقات میدانی خود، منازلی که مورد سرقت واقع شده بود را تحت بررسی‌های تخصصی و فنی قرار داده و از آثار باقیمانده در صحنه جرم، هویت سارقان و خودرو استفاده شده برای سرقت را شناسایی کردند.

سرهنگ علی زرینی سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان آوج گفت: ماموران یگان امداد این شهرستان، حین گشت زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیونت جک که در حال حمل تعداد زیادی مرغ زنده بود، مشکوک و دستور توقف آن را صادر کردند.

ارزش ریالی محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان مربوطه، بالغ بر ۳ میلیارد و ۳۱۵ میلیون ریال برآورد شده است.

اعضای باند ۴ نفره سارقان در حرکت، با ارتکاب به بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال سرقت در قزوین دستگیر شدند.

ارزش ریالی محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان مربوطه بالغ بر یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال برآورد شده است.

متهمان با تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی شدند.

دستگیری سارقان در حرکت/ اعتراف به بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال سرقت

سرهنگ داود عبدالمالکی جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین گفت:در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در شهر قزوین و ایجاد نارضایتی عمومی در این خصوص، بلافاصله کارگروه ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی تشکیل و بررسی موضوع در دستور کار آن‌ها قرار گرفت.