نتیجه در جام جهانی بستگی به شرایط حریفان دارد

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال درباره انتقادات به انتخاب امیر عابدزاده بیان کرد: او در یک مقطعی برای تیم ملی فوتبال خوب بازی می‌کرد و در باشگاه خود هم عملکرد خوبی داشت.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8287015/%DA%A9%D8%B1%D8%A8%DA%A9%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%AC%D9%87-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%81%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

او درباره اینکه تیم ملی فوتبال می‌تواند به مرحله بعدی جام جهانی صعود کند، بیان کرد: این موضوع بستگی به شرایط تیم‌های انگلیس، ولز و آمریکا دارد که ما بتوانیم تاکتیک خود را برابر این تیم‌ها پیاده کنیم و کی روش بتواند  ساختار‌های دفاعی خود را اجرا کند. در ابتدا باید دروازه خود را حفظ کنیم و گل نخوریم.

علیرضا بیرانوند شماره یک تیم ملی فوتبال در جام جهانی است 

او درباره بازی اول تیم ملی فوتبال ایران برابر تیم ملی انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت:  تیم ملی انگلیس حریف اصلی ما در جام جهانی است. کی روش باید در زمان کم ساختار دفاعی مدنظرش را پیدا کرده و بازیکنان را با یکدیگر هماهنگ کند. ما باید در ابتدا باید دروازه خود را حفظ کنیم تا گل نخوریم. البته مهاجمان خوبی داریم که آن‌ها باید  از موقعیت‌های اندک خود استفاده کنند. البته نتیجه گیری تیم ما بستگی به حریفانمان دارد که چقدر آماده هستند.

به طور معمول ۳ دروازه بان را به جام جهانی می برند 

کربکندی درباره اینکه کدامیک از ۴ دروازه بان تیم ملی فوتبال در جام جهانی در درون دروازه قرار می‌گیرند، گفت: به نظرم گلری که در دوره قبل جام جهانی درون دروازه بوده است، بهترین گزینه محسوب می‌شود. علیرضا بیرانوند شماره یک تیم ملی فوتبال است.

کربکندی درباره انتقاداتی بابت  انتخاب ۴ دروازه بان به تیم ملی فوتبال مطرح شده است، گفت: به طور معمول ۳ دروازه بان را به  جام جهانی مِی برند، اما خط زدن یکی، ۲ دروازه بان سخت است، چون هر ۲ نفر در یک سطح هستند. همچنین لیست تیم ملی فوتبال ۲۶ نفره است، اما کی روش ۲۵ بازیکن را به تیم ملی فوتبال دعوت کرد. محبی و نورافکن هم شرایط خوبی داشتند، اما سرمربی با توجه به تفکراتش این بازیکنان را خط زده است.

تدارکات خوبی در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین صورت گرفت 

دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال درباره  اینکه شرایط جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین که خودش حضور داشت با جام جهانی قطر گفت: آن موقع شرایط تیم ملی خوب بود و اولین حضورمان در جام جهانی را تجربه می‌کردیم و کمتر تیمی بود که ایران را می‌شناخت. تدارک خوبی برای تیم ملی صورت گرفت و  بازی‌های تدارکاتی خوبی داشتیم. اما اکنون مسائل روز جامعه باعث شد که بازیکنان تحت فشار باشند. همچنین انتظارات در زمان ما از تیم ملی کم بود، اما اکنون انتظارات زیاد است.

رسول کربکندی دروازه بان اسبق تیم ملی فوتبال درباره وضعیت تیم ملی فوتبال در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار کرد: به نظرم مسیر ما برای حضور در جام جهانی خوب نبود و سرمربی تیم ملی خیلی دیر تعویض شد و خیلی از بازیکنان را کی روش در اختیار نداشت و با شرایط متفاوت به این رقابت‌ها می‌رویم و این مسائل می‌تواند تاثیرگذار باشد.

گل نخوردن  تیم ملی در بازی با انگلیس مهم است