«میدون» در فصل سوم سراغی از دانش بنیان‌ها گرفت

این تهیه کننده درباره ادامه فصل سوم میدون عنوان کرد:تا این هفته ۴۲ قسمت از فصل سوم میدون پخش شده است،این موضوع را مدیران شبکه بهتر می‌دانند، اما خب قرارداد ما صد قسمت است.

هاشمی در خصوص اینکه کلیت و روند فصل سوم چه تفاوت‌های با فصل‌های قبل دارد توضیح داد:بخش ریل به برنامه اضافه شده که انتخاب شرکت‌کنندگان بر عهده داورهاست و این نکته خیلی مهمی است. داوری که شرکت‌کننده را در ریل انتخاب می‌کند، خودش منتور شرکت‌کننده می‌شود و این هم با نکته جالبی است که در این فصل شاهد آن هستیم.

وی افزود: در مرحله بعد از ریل، شرکت‌کنندگان وارد یک چالش می‌شوند که از بین سه شرکت‌کننده، شخصی که به نوعی ضعیف‌تر از سایر شرکت‌کنندگان است توسط آقای یونچی حذف می‌شود و بعد وارد بخش اصلی برنامه می‌شوند که ادامه برنامه و بخش اصلی تا حدودی شبیه فصل قبل است. البته ما در اینجا خیلی جدی‌تر رای هیئت منصفه را در پایان برنامه داریم؛ گروهی از افراد که خودشان صاحب کسب و کار هستند، روند برنامه را می‌بینند و در آخر به عنوان هیئت منصفه، رای داوران را یا تغییر می‌دهند و یا تثبیت می‌کنند.

وی ادامه داد: در ضمن دکور هم نسبت به فصل قبل جذاب‌تر است و جذابیت‌های خودش را دارد. تیم داوری متفاوت است و روند برنامه هم مقداری پیچیده‌تر شده. هر برنامه شامل بخش ریل، بخش چالش و در نهایت بخش اصلی است. البته ما برنامه را برای مدت زمان هفتاد یا هشتاد دقیقه در نظر گرفتیم که گا‌ها به دلیل برنامه‌های شبکه سه مانند فوتبال مجبور هستیم برنامه را کوتاه کنیم و این کوتاه کردن، باعث می‌شود بعضی بخش‌های جذاب برنامه حذف شود.

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

تهیه کننده میدون عنوان کرد: در این فصل شاهد کسب و کار‌های دانش بنیان بیشتری نسبت به فصل‌های قبل هستیم.ما تمام تلاشمان این بود که در این فصل، بیشتر از شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنیم و روال برنامه را به سمت علمی‌تر شدن ببریم و همین هم باعث شد تا برنامه از نظر اقتصادی سنگین‌تر شود. البته رشد چشمگیری هم در شرکت‌های دانش‌بنیانی که در برنامه حضور پیدا کردند داشتیم.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8253126/%D9%85%DB%8C%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%BA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA

هاشمی درخصوص ادامه میدون و ساخت فصل چهارم اظهار داشت:ما برنامه داریم، ولی هنوز معلوم نیست که صدا و سیما قصد ادامه فصل جدید را دارد یا خیر. اگر بخواهد ادامه دهد ما باید برنامه‌ریزی متناسب با آن را انجام دهیم.

سید محمدحسین هاشمی گلپایگانی تهیه کننده برنامه «میدون» درباره ارزیابی فصل سوم این برنامه گفت:به نظر من فصل سوم میدون از نظر اقتصادی رشد ویژه‌ای داشته است؛ شرکت‌کنندگان فصل سوم سطح مطلوبی دارند که البته با توجه به شعار سال سعی کردیم شرکت‌کننده‌های دانش بنیان بیشتر باشند که این رویکرد باعث شناخت بیشتر مخاطبان با کسب و کار‌های دانش بنیان و مسائل و مشکلات پیرامون آن‌ها شد.در یک برهه ای، توجه کمتری نسبت به بعد نمایشی برنامه شده بود، ولی از نظر اقتصادی، برنامه به شدت قوی‌تر و کاراتر نسبت به فصل قبل است.