مهد‌های کودک در جوار مسجد راه‌اندازی می‌شود

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس همچنین عنوان کرد: بیش از ۲۰ مسجد در فارس کار‌های علمی مناسبی برای تقویت بنیه علمی نوجوانان و جوانان انجام می‌دهند.

امیدی با اشاره به اینکه چندین کارگاه آموزشی مخصوص فعالان فرهنگی و مدیران کانون‌ها نیز به زودی برگزار می‌شود، اظهار کرد: نزدیک به یک هزار و ۴۰۰ باب کانون فرهنگی هنری مساجد در فارس وجود دارد و در اساسنامه کانون‌های مساجد آمده است، هر مسجدی که مجوز تاسیس کانون را بگیرد، مجوز برگزاری دوره‌های مختلف را دارد و نباید وجهی دریافت کند و باید دوره‌های برگزار شده، وجهه عام المنفعه داشته باشد.

او ادامه داد: اگر مسجد در راستای تحول محلات و در زمینه امور اجتماعی و رفع مشکلات مردم فعالیت کنند، محل اثر هستند.

حجت الاسلام حسین امیدی با اشاره به اینکه ۳۱ مرداد روز جهانی مسجد را پیش رو داریم، گفت: روز جهانی مسجد با توجه به اهمیت سیاسی و فرهنگی روز مورد اعتنا و توجه است؛ روزی است که مسجد الاقصی را رژیم صهیونیستی به آتش می‌کشد و این روز در تقویم، به عنوان روز تکریم مسجد ثبت شد.

او با یادآوری این مطلب که مسجد محلی امن برای فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در صدر اسلام بود و حضرت رسول (ص) مسجد را به عنوان محل تمام تحولات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی قرار دادند، اظهار کرد: امام (ره) هم از مسجد ترویج افکار انقلابی را قرار دادند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس با اشاره به اینکه مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی در مسجد به صورت رایگان وجود دارد، افزود: این اتفاقات در راستای تقویت یکدیگر است و همیشه سعی شده برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در مساجد برگزار شود، اما قصد تقابل آموزشگاه‌های خصوصی موجود را نداریم.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8214695/%D9%85%D9%87%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B3%D8%AC%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

امیدی گفت: ۳۰۰ کتابخانه مخزن دار و باز در جوار مساجد وجود دارد و ایجاد مهد‌های کودک در جوار مسجد در دستور کار قرار گرفته است و ۵۰ مهدکودک امسال با همکاری شهرداری با عنوان طرح «ریحانه» فعالیت خود را آغاز می‌کنند که خانواده‌ها در مساجد با فراغ خاطر کودک خود را به مهد بسپارند و خودشان به عبادت و کار مسجد بپردازند.

او خاطرنشان کرد: ایجاد شورا‌های حل اختلاف در مساجد با حضور ریش سفیدان محلات نیز از دیگر برنامه‌های این ایام است.

امیدی با اشاره به اینکه در زمان ظهور حضرت مهدی (عج) هم مسجد به عنوان مرکز خلافت معرفی می‌شود، گفت: نزدیک به پنج هزار مسجد و حسینیه در فارس وجود دارد.