مساجد جامعه پرداز، منشأ همه تحولات زیربنایی

او افزود: حرکت برای بهبود جایگاه مسجد در جامعه آغاز شده و  برنامه‌هایی که پیش‌تر طراحی شده بود در حال اجرایی شدن هستند.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8195875/%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%AC%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%86%D8%B4%D8%A3-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%A8%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، از امام جماعت‌های مساجد محلات به عنوان محور‌های اصلی طرح مساجد جامع پرداز با توجه به سند بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یاد کرد و ادامه داد: اجرای این طرح در راستای تحقق فرموده مقام معظم رهبری که باید خودسازی و جامعه پردازی و حرکت به سوی تمدن اسلامی را داشته باشیم، درحال انجام است.

او افزود: در شرایط کنونی جامعه، نیازمند فراگیری و بهره مندی از همه ظرفیت‌ها برای از سرگیری فعالیت‌های مساجد با حضور امامان جماعت و نسل‌های نوجوان و جوان  هستیم.

حجت الاسلام احمدی گفت: مسجد یکی از مهمترین پایگاه‌های دینی، مذهبی، اجتماعی و سیاسی است و از صدر اسلام تاکنون نقش بسزایی در جنبش‌ها و حرکت‌ها و سایر فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و جهادی داشته است.

او افزود: تحقق این طرح و تحول ساز شدن فعالیت‌های مساجد به مانند دهه‌های ۵۰ و۶۰ نیازمند همراهی و همکاری پایگاه‌های مقاومت بسیج و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با امام جماعت مساجد است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد: در طرح مساجد جامعه پرداز محلات، امام جماعت مساجد محلات، از مسجد محله به عنوان پایگاه اولیه ارتباط گیری با ساکنان، معتمدین و افراد بانفوذ محلات، نسبت به تغییرات رویکرد‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی محلات با مشارکت خود اهالی محلات برنامه ریزی و مدل سازی می‌کند.

حجت الاسلام احمدی گفت: دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی در دهه‌های گذشته با هجمه‌های شبانه روزی فرهنگی در تلاش برای دورکردن نسل‌های جوان جامعه از معنویت و مساجد بودند و متأسفانه در سایه غفلت متولیان امر تا حدودی به نتایج دلخواه شأن نیز رسیدند.

احمدی با تأکید براینکه همواره روحانیون و مبلغین در سطح محلات نقش مهمی در فرهنگ سازی و اعتماد سازی درمیان مردم دارند، گفت: بسیاری از تحولات مهم کشور ما به خصوص در پیش از انقلاب و سال‌های نخستین انقلاب از مساجد و میدان داری امامان جماعت مساجد بوده و تلاش و رویکرد اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان در اجرای طرح مساجد جامعه پرداز محلات نیز احیای دوباره مساجد و بازگشت به دوران پرفروغ گذشته است.