قالب بتن تولید کننده انواع قالب بتن فلزی 09109895893

قالب بتن تولید کننده انواع قالب بتن فلزی 09109895893

قالب ها به همدیگر و همچنین اتصال قالب ها به کنج ها توسط پین و گوه انجام می شود. علت بعدی می تواند استراتژی مجموعه باشد به عنوان مثال استراتژی مجموعه ای تولید و فروش بالا با سود کم است ولی استرتژی مجموعه دیگر تولید کم با سود بیشتر باشد. قالب های متنوعی که در بالا به آن اشاره شد دارای مشخصات مخصوص به خود است که مشخصه مهم در آن ها استاندارد بودن است. در سال‌های اخیر بیت کوین نیز به دارایی‌های ذخیره ارزش اضافه شده است. این قالب ها قابل اعتماد برای استفاده در پروژه های بزرگ نمی باشند . قالب برداری بتن باید به صورت گام به گام همراه با اصول و قواعد انجام شود.

قالب بتن پلاستیکی (فایبرگلاس)

برای تهیه قالب فلزی بتن لازم است تا در ابتدا هزینه بالایی پرداخت شود ، در حالی که دو قالب دیگر هزینه اولیه ی ارزانتری دارند . قابلیت تغییر ظرفیت در قالب فلزی بتن وجود دارد و کارایی بسیاری دارند . قالب فلزی نسبت به دو نوع قالب چوبی و پلاستیکی از مقاومت و استحکام بالاتری بر خوردار می باشد . قالب های فلزی از جنس آلومینیوم و فولاد بوده و هزینه بالایی دارند. از این قالب نیز مانند پلای وود می ‌توان به دفعات استفاده کرد و همچنین ضد آب و رطوبت می باشد.

اگرچه به دلیل کاربرد گسترده بتن، هنوز راه زیادی تا کشف محدودیت‌های آن وجود دارد. همین موضوع، زمینه را برای طراحی و آزمایش بر روی قالب‌های جدید فراهم می‌کند. انواع قالب فلزی با استفاده از براکت نیز در قالب بندی سازه های مرتفع و بتن ریزی های چند مرحله ای مورد استفاده قرار می گیرد. براکت به عنوان یک سکوی موقت به منظور استحکام در قالب بندی به کار برده می شود. قالب فلزی با استفاده از سولجر نوع دیگری است که در قالب بندی دیوارهای بتنی به عنوان پشت بند عمودی به کار برده می شود.

انواع قالب فلزی بتن چیست؟

بنابراین، طراحی شکل و ابعاد پی به نوع سازه‌ای بستگی دارد که قرار است روی آن ساخته شود. در نتیجه، ابعاد و شکل قالب‌بندی نیز به ابعاد و نوع پی (منفرد یا نواری) ارتباط خواهد داشت. اواخر دهه 1970 میلادی (دهه 1350 شمسی) را می‌توان به عنوان عصر توسعه قالب بتن در نظر گرفت. در این دوره، دو معمار کوبایی اقدام به طراحی قالب‌های مخصوص برای ساخت تمام وسایل خانه از قبیل مبلمان و پنجره کردند.

بهترین جنس قالب بتن چیست؟

از آنجایی که این قالب هیچگونه رطوبتی را در بتن ایجاد نمیکند ، هیچ مشکلی بعد از باز کردن قالب ایجاد نمیشود. مناسب ترین قالب بتن برای پروژه معمولا با مقدار جریان، حجم قالب بتن، فشار و وزنی که قالب بتن باید تحمل کند سنجیده می شود. به عنوان مثال قالب بتن مورد استفاده برای پروژه های عمرانی مسطح از ۳ تا ۱۲ اینچ متغیر است. بنابرین وزن هر متر مربع قالب بتن جوشی لبه ۵ سانت، ۴۰ کیلو گرم, sepanta لبه ۶ سانتی ۴۳ کیلو گرم و قالب بتن لبه خم حدود ۳۷ کیلو گرم می باشد.

  • قالب های پلاستیکی در پروژه های کوچک متشکل از کارهای تکراری مانند شهرک های مسکونی با هزینه کم عملکرد مناسبی دارند.
  • بنا بر آنچه از مزایا و معایب این نوع از قالب ها مطرح کردیم، امروزه شایع ترین جور قالب ها، قالب فلزی بتن می باشند؛ به دلیل آنکه آن ها در مجموعه خود تحت عنوان شایسته ترین نوع شناخته گردیده اند.
  • زمان مناسب برای باز کردن قالب به نوع سیمان مورد استفاده و طراحی قالب بستگی دارد.
  • بنابراین ساختار و اجزای قالب بتن علاوه بر مقاومت در برابر هوا، در برابر خوردگی و غیره نیز باید مقاوم بوده و در برابر عوامل طبیعی مانند آفتاب، باران و باد کمترین میزان تجزیه را داشته باشند.