طراحی ویلا مدرن یک طبقه

بیشتر نمونههای کلاسیک معماری مدرن بیش از 50 سال قدمت دارند. اما اگر سبک معماری ویلای شما کلاسیک است بهتر است به سمت کابینت هایی بروید که طرح های چوبی دارند و کاملا کلاسیک طراحی شده اند. انتخاب همه آنها از یک رنگ چندان جذاب نیست اما انتخاب رنگ هایی که با هم تطابق دارند بسیار مهم است. ایده های جذاب و متنوعی برای چگونگی چیدمان وسایل در ویلاهای مدرن و لوکس وجود دارد. ما را همراهی کنید تا شما را با چند ایده جذاب برای دکوراسیون ویلای دوبلکس آشنا نماییم. این سبک دکوراسیون ویلای دوبلکس برای ویلاهای بزرگ این امکان را فراهم می کند که ویلا به واسطه آشپزخانه کمتر کثیف شود.

استفاده از مصالح با ظرفیت حرارتی بالا نسبت به اختلاف دمای تابستان و زمستان و همچنین در برابر رطوبت زیاد و باران فراوان، مقاوم باشد. از این رو بهتر است با پارتیشن بندی فضای بزرگ طبقه اول به بهترین شکل فضای ویلا را پر کنید. اگر متراژ ویلا به اندازه کافی بزرگ است، یک میز ناهارخوری ۱۲ نفره در این قسمت قرار دهید. میز ناهارخوری را به شکلی قرار دهید که بتوانید نور مجزا برای آن طراحی کنید. قسمتی نیز به ناهارخوری خود اختصاص دهید. در غیر این صورت تابلوهای پرتره و طبیعت جلوه بهتری به ویلای شما خواهد داد. اما در این مقاله نکاتی آسان و بسیار تاثیر گذار را خواهید آموخت که نتیجه آن در آخر زیبایی منزل و استفاده بهینه از قسمتهایی است که تا به امروز شاید غیر قابل استفاده بودهاند.

از این روی در صورتی که بخواهید مسیر یک طراحی داخلی ویلای تریبلکس حرفه ای را دنبال کنید؛ اتاق خواب ها باید به صورت متمرکز در طبقه سوم ویلا قرار بگیرند. به دلیل کوچک بودن این راه پله از قرار دادن هر نو گلدان و یا اشیا تزئینی روی پله پرهیز کنید چرا که ممکن خطر آفرین باشد. اما اگر پله های شما معمولی بوده و به سبک کاخ ها طراحی شده است بهتر است با با انداخت فرش روی ان و همچنین استفاده از گلدان این پله ها را دیزاین کرده و زیبا نمایید. اگر رفت و آمد زیادی به ویلای تان دارید با خیال راحت می توانید انواع گلدان های گیاه طبیعی را در داخل خانه داشته باشید اما چنانچه در فواصل طولانی تری به ویلای خود سر می زنید، در آبیاری این گیاهان با مشکل مواجه خواهید شد. اجزایی که به دیده شدن آنها کمتر اهمیت می دهید از رنگ های هم خانواده و وسایلی که دوست دارید بیشتر دیده شوند از رنگ های مخالف انتخاب کنید.

آن بخش از خانه که شبیه به سالن باله می باشد در همین طبقه و بین اتاق خواب کودک و اتاق مستر قرار گرفته است، و به عنوان یک فضای نشیمن خصوصی تر برای طراحی داخلی ویلا مدرن خانواده کاربرد دارد. معمولا طبقه همکف دوبلکس به سالن پذیرایی و نشیمن اختصاص می یابد و در متراژ پایین این سالن، بزرگ نخواهد بود. فضای بزرگ و دیوارهای بلند ویلای دوبلکس بهتر است با رنگ های ساده و نه چندان براق پوشیده شود. سعی کنید در قسمت هایی که در معرض تابش نور مستقیم آفتاب می باشد، از دیوارهای شیشه ای برای طراحی مدرن خود بهره ببرید. امروزه شلوغ کردن بیش از اندازه دیوارهای چندان توصیه نمی شود اما استفاده از تابلوهای که با سبک خانه شما تطابق دارید دکوراسیون ویلای دوبلکس شما را زیبا می نماید.

به تناسب رنگ مبلمان، پله ها، پرده ها، فرش ها و در نهایت دیوارها دقت کنید. منتهی باید به این نکته توجه کرد که برای بالا بردن راندمان و کیفیت کار باید در طراحی داخلی و خارجی یک ویلا طوری عمل شود که تناسب و هماهنگی بین فضای داخلی و خارجی به نحو مناسب رعایت شود و از تمام ظرفیت هایی که می تواند این تناسب و هماهنگی هارمونی را بالا ببرد استفاده شود. فاکتور هایی چون حداکثر استفاده از نور طبیعی ، ارتباط درست ساکنین با محیط اطراف و چشم انداز ، جانمایی درست فضاها، اجتناب از ایجاد فضاهای غیر کاربردی و توجه به خواسته ها و انتظارات کارفرما تاثیر به سزایی در چیدمان پلان دارد. اگر به دانستن در مورد انواع هارمونی های رنگی و چگونگی انتخاب رنگ ها در دکوراسیون داخلی علاقه مندید می توانید مقاله « هارمونی و ست کردن رنگ ها در طراحی داخلی» را مطالعه کنید. دکوراسیون ویلای دوبلکس این امکان را به شما می دهد که از انواع لوستر جهت روشنایی استفاده کنید.

سبک های بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی وجود دارد که هر کدام نظر افراد متفاوت را جلب می کند. بنابراین قبل از هر نوع طراحی باید ابتدا نکات ایمنی را در نظر بگیرید. پوشاندن استخر و همچنین اطمینان از عدم وجود هر چیز آسیب زننده مخصوصا برای کودکان از مهمترین اقدامات ایمنی است. ایمنی اعضای خانواده در اولویت قرار دارد. یک دکوراسیون داخلی که بر اساس اصول اولیه طراحی شده است، احساس راحتی و آرامش اعضای خانواده را به دنبال دارد. افرادی که به عنوان طراحان ساختمان و طراحان ویلا از نظر نمای داخلی و معماری بیرونی فعالیت میکنند، باید واقعاً به این کار مشتاق باشند و با علاقه زیاد به جزئیات بپردازند؛ اصول طراحی ویلا و ساخت و ساز را به خوبی مطالعه کرده باشند و دقیقاً بدانند که هزینه طراحی ساختمان چقدر است و چگونه باید تمام مراحل را دنبال کنند. ویلای خوب باید با طبیعت اطراف خود همراهی کند و از ساکنین خود استقبال کرده و برایشان خاطره ساز باشد. بخاطر داشته باشید که هرگونه ساخت و ساز جدید باید با قدیمی مطابقت داشته و ادغام شود. در سبک کلاسیک از اشیا و وسایل گران قیمت و قدیمی استفاده می شود و علت جذابیت داشتن و پرطرفدار بودن این سبک، سنتی بودن آن هست.

هر المانی که به دیده شدن آن علاقه ندارید را با رنگ های خنثی انتخاب کنید. بهتر است دیوارهایی که علاقه به دیده شدن آن ها ندارید را با رنگ های مات و خنثی رنگ آمیزی کنید. رنگ ها هم خانواده و مخالف را بشناسید. تصور کنید در اوقات فراغت خود در کنار خانواده و عزیزان می توانید در کنار باربیکیو نصب شده در فضای باز ویلای خود به تفریح بپردازید و نهایت لذت را ببرید . قطعا هر کارفرمایی با توجه به هزینه های بالای ساخت ویلا کوچک ، در نهایت انتظار یک ویلا کوچک و زیبا را دارد تا چشم هر بیننده ای را در نگاه اول به ویلا معطوف کند .

زیرا در سایز ساختمان ها به ندرت شما شاهد چنین محوطه و بخشی در ویلا خواهید بود ، اگرچه در آپارتمان های وسیع نیز بالکن های بزرگ و قابل اعتنا از لحاظ مساحت یافت می شود ، اما باید بدانید که در آپارتمان های ایرانی چنین فضایی رایج نیست و تنها می توان در خانه های ویلایی لوکس و دوبلکس چنین ویژگی را تماشا کرد . همه چیز در این ویلا از نوع مینیمال و مدرنه، یکبار دیگه به درب ورودی، رنگ اصلی قسمت نشیمن، آشپزخانه و حتی طبقه دوم ویلا دقت کن، تقریبا در همه این قسمت ها شاهد یک رنگ اصلی هستیم و از تنوع رنگ در ویلا هیچ خبری نیست و این یعنی سبک طراح مدرن و امروزی بوده است. اهمیت چنین فضایی در تعطیلات اخر هفته و دور همی ها بسیار تاثیر گذار و لذت بخش خواهد بود . ما ایرانی ها عاشق فضای سبز و طبیعت هستیم ، اهمیت دادن به داشتن چنین فضای زیبا برای ما بسیار مهم است دوست داریم از عناصر طبیعی در حیاط ویلای خود نهایت لذت و استفاده را ببریم . می توانید با طراحی فضایی باز برای ویلای شخصی خود چنین منظره ای تماشایی و فوق العاده رویایی را خلق نمایید و نهایت استفاده را از این زیبایی ها ببرید و.

در اینجا به بررسی یک ویلای مدرن و لوکس در لس فلامینگوس اسپانیا … در دکوراسیون داخلی ویلای دوبکس معمولا دو راه پیش رو دارید. در دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس کوچک باید به رنگ کاشی ها در سرویس بهداشتی و حمام نیز توجه شود و انتخاب کاشی های رنگ روشن و طرح های ساده بهترین گزینه خواهد بود. علاوه بر پله انتخاب کابینت های آشپزخانه و مبلمان نیز با توجه به ویژگی های سبک مدرن قابل انتخاب و چیدمان هستند. اشاره کردیم که یکی از ویژگی های اصلی سبک دکوراسیون آرت دکو، سطوح براق و درخشنده است. در واقع محوطه سازی ویلا نیز بخش قابل توجهی از هویت اصلی آن را تشکیل میدهد در صورتی که عمارات ویلایی شما در سبک کلاسیک ساخته شده باشد نیازمند آن خواهد بود که محوطه سازی ویلا نیز به همان نسبت ترتیب داده شود. پروژه ویلای مدرن 1 طبقه دارای دو اتاق خواب هال نشیمن آشپزخانه فضای ناهار خوری است که یکی از اتاق خواب های این پروژه به عنوان اتاق خواب اصلی در نظر. اما اگر ویلای شما کوچک است آشپزخانه را باید با سبک داخلی ویلا دکوراسیون کنید.

اگر ویلای شما بزرگ است که بهتر است از دو آشپزخانه استفاده کنید و آشپزخانه ای که به صورت اپن طراحی کرده اید را برای صرف چای و قهوه و نوشیدنی طراحی کنید. به این شکل می توانید فضای خانه را برای صرف غذا رمانتیک نمایید. استفاده از کتابخانه در دکوراسیون ویلای دوبلکس نه تنها به زیبایی این ویلا می افزاید بلکه این را به شما یادآوری می کند که زمانی را برای مطالعه اختصاص دهید. ولی بخش پشتی این خانه ویلایی دوبلکس یا دو طبقه دارای طراحی دکوراسیون و معماری لوکس و اشرافی است. به بخش ششم طراحی داخلی خانه ویلایی می رسیم . دکوراسیون سبک مدرن چندان با روشنایی موافق نیست و با استفاده از چند آباژور و لامپ های ال ای دی کوچک نور را به خانه می آورد. دکوراسیون ویلای دوبلکس باید به شکلی چیده شود که این زیبایی و بزرگی به خوبی نشان داده و محیط بزرگ ویلا را پوشش دهد. حال اگر ویلای دوبلکس شما چندان بزرگ نیست می توانید با انتخاب سبک مدرن دکوراسیون ویلای دوبلکس و با قرار دادن یک دست مبلمان راحتی فضا را پر کنید.