طراحی ساختمان های اداری

که این در صورتی است کارکنان شما با توجه به فعالیت های حاکم بر اداره و محیط کار نیاز به تمرکز بالایی دارند. با رعایت اصول طراحی و دکوراسیون داخلی اداری می توان محیط اداره را تبدیل به جایی شیک و مناسب برای انجام فعالیت های مختلف نمود. دیگر مشخصههای این سبک را باید استفاده از طیفهای مختلف چوب بدون منبتکاری یا پرداخت به خصوص و استفاده از الیاف طبیعی مانند چرم یا پارچههای پشمی و نخی دانست. طراحی این ادارات باید بر اساس فضای محدود انجام بگیرد و نباید کم بودن فضای اداره موجب کاهش بهره وری کارکنان شود. اگر از صندلی های سفت استفاده کنید قطعا سلامتی کارکنان را به خطر میاندازید!

یکی از عناصری که در دکوراسیون داخلی دفتر کار مشاهده میشود، پارتیشن بندی دفتر کار است. بین مبلمان ، قاب ها ، گلدان ها ، شکل در و تک تک عناصری که در یک فضا وجود دارد ، باید هماهنگی وجود داشته باشد . شامل سطح زیر دیوارهای هر طبقه، راهروهای بین فضاهای اصلی، ورودی هر طبقه، رایزرهای تاسیساتی و سایر موارد مشابه می باشد و در هر یک از گروه های 4 گانه فضاهای اصلی ساختمان اداری، دارای مقادیر متفاوت خواهد بود. شامل سطح زیر پله های اصلی ارتباطی طبقات، پله های فرار، آسانسور( نفر و بار )، پاگرد های طبقات، دیوارهای مربوط به آنها و سایر موارد مشابه می باشد. دفاتر شخصی: این محیط به طور کامل توسط دیوار محصور و جداسازی شده و فضایی است که یک یا دو نفر میتوانند از آن استفاده نمایند. و میخواهیم آن فضا را بپوشانیم استفاده میکنیم.و یا اینکه ورودی سرویس های بهداشتی یا آشپزخانه را توسط پارتیشن بپوشانیم. در ادامه میخواهیم نکاتی را دربارهی اصول طراحی داخلی اداری ذکر کنیم. اگر بخواهیم به معرفی سبکهای بیشمار ارائه شده در جهان دیزاین ادامه دهیم، سخن بیاندازه به درازا خواهد کشید. اگر قصد طراحی متفاوت را دارید میتوانید از آینه کمک بگیرید.

در دکوراسیون داخلی اداری با استفاده از پارتیشن ها محیط اداری را به قسمت هایی تقسیم بندی می کنند. یکی از مهم ترین عنصرهایی که در زیبایی دکوراسیون اداری تاثیر بسیار زیادی دارد رنگ محیط است و این عنصر در قسمت هایی نظیر سقف، کف، دیوارها، مبلمان و لوازم کاربردی و تزیینی نمایان می باشد. حتما شما به عنوان فردی که به دنبال طراحی و دیزاین دکوراسیون معماری داخلی اداره خود میباشد، ایدههای زیادی دارید. شرکت پادایران به عنوان یکی از بهترین شرکتهای معماری داخلی اداری و دیزاین در کشور این افتخار را دارد که ارائهدهنده کلیه خدمات مشاوره و اجرای پروژههای دفاتر کاری باشد.

از طرفی همانطور که گفته شد داشتن محیطی آرام و دلنشین باعث افزایش رضایت شغلی میشود. گفته شده است؛ که رنگ خاکستری، رسمیت و حرفهای بودن محیط کار را تداعی میکند. به طور کلی طراحی دکوراسیون اداری کاری حرفهای میباشد که هر مدیرعاملی برای افزایش راندمان کارمندان و جذب مشتری بیشتر باید از آن استفاده کند. در بحث نورپردازی هم هدف ما افزایش راندمان کارکنان است. مکان، تا چه اندازه فضای اداری در دسترس همگی یا تعدادی از طراحی و دکوراسیون داخلی اداری کارکنان است. پیش از اینکه برای یک پارتیشن بندی اقدام شود ،باید اندازه گیری ها به خوبی صورت گیرد. استفاده از تابلوهای نقاشی و یا حتی تابلویی از عکس کارهایی که مربوط به شرکت است و شرکت آن ها را انجام داده است با قاب هایی متناسب با سبک دکوراسیون اداره ، به عنوان عناصر تزیینی ، می تواند جلوه ی خاصی به محیط داخلی اداره ببخشد و اگر به نوع قاب ها و رنگ بندی عکس ها دقت کنیم می توانیم فضا را لوکس تر و جذاب تر از آن چه که هست نشان دهیم .

این ویلا از یک طرف به دیوار جداکننده زمین چسبیده است پس نیاز به طراحی سه وجه نما هم دارید. شما با مراجعه به شرکت های معماری وطراحی می توانید مختصات و مشخصات زمین مورد نظر را ارائه و طراحی پیشنهادی را تحویل بگیرید.در برخی موارد پلان پیشنهادی به شکل رایگان ارائه می گردد. یکی از موارد مهمی که باید در دکوراسیون داخلی اداری به آن توجه نمود، اهمیت کاربرد رنگها و نورپردازی است. گاهی رنگها در عین تضاد، مکملهای خوبی برای یکدیگر هستند؛ و طراح دکوراسیون اداری را به هدفش از طراحی نزدیک میکنند. یعنی تناسب رنگها براساس نوع رنگبندی و طراحی برند و لوگوی شما باشد.

چیدمان وسایل و رنگ آن ها در زمینه شغلی، متناسب با روانشناسی مخاطبین آن شغل انجام می گردد. در طراحی این ادارات میز ها، صندلی ها، قفسه ها، کامپیوتر و وسایل دیگر نباید باعث شود تا فضای اداره کوچک و کم دیده شود. یکی از این ترفندها در دکوراسیون اتاق کار کوچک طراحی قفسه و شلفهای توکار است. برخی سایت های آنلاین به شکل کاملا رایگان به شما مشاوره می دهند و دیگر نیازی به پرداخت قیمت طراحی دکوراسیون داخلی نخواهد بود. میز و صندلی کارکنان باید کاملا راحت و طبی باشد. نکته ای که در نورپردازی باید به آن توجه داشته باشید این است که سعی کنید میزهای کارکنان را در کنار پنجرهها قرار دهید زیرا به این ترتیب میتوانند از نور طبیعی هم استفاده کنند.

گاهی در طراحی از آینه هم استفاده میشود. همچنین اگر شما می خواهید که کارمندانتان در فضای اداره احساس آرامش بیشتری داشته باشند، پس بهتر است از نور های گرم استفاده نمایید. همچنین در صورت نیاز می توانید تغییرات دلخواه خود را در دکوراسیون اتاق اداری پیاده سازی کنید. در این بخش طرحها و ایدههای پیشنهادی جهت دیزاین معماری داخلی اداری را مطرح کردهایم. در این بخش چند روش محاسبه قیمت طراحی داخلی را( طبق نظر ملیسا گالت، طراح داخلی آمریکایی با بیش از 20 سال تجربه) برخواهیم شمرد. نوع محاسبه ساعتی قیمت طراحی داخلی به چه نحوی انجام می پذیرد؟ شابی شیک پس از محبوبیت بسیار در اواسط دههی ۸۰ و ۹۰ بهعنوان یکی از برترین سبکهای طراحی داخلی، با اتهام به اینکه دکوراسیون قدیمی و متعلق به خانهی مادربزرگهاست (که کاملاً اشتباه بود) این سبک درنهایت نادیده گرفته شد. همانطور که گفته شد دکوراسیون داخلی این روزها از اهمیت بسزایی برخوردار است و در جلب توجه بیننده شدیدا موثر است .

بهتر است در دکوارسیون اتاق اداری از وسایل ارگونومیک استفاده کنید تا بتوانید در مدت زمان طولانی بدون این که خسته شوید، به کار خود مشغول باشید. مبلمان دکوراسیون اداری مدرن با وسایل و تجهیزات مدرن تهیه شده است مبلمان را می توان با رنگ و اندازه دلخواه تولید کرد. در اینصورت مشتری ناچار است به اندازه پولی که پرداخت می کند، خودش را سیر کند ! چیدمان اداری باید نه تنها به گونهای باشد که از انجام حرکات اضافی و اتلاف (موداها) جلوگیری کند، بلکه باید بتواند به تقویت روحیه کارکنان با ارضای حس زیباحسیک (Aesthetic) آنان کمک کند.

در این مقاله قصد داریم تا مهمترین نکاتی که کارفرمایان و علاقمندان به معماری داخلی اداری فضاهای کار و محیط حرفهای به آن نیاز دارند، را بازگو کنیم. برای استفاده بهینه از نور روز، باید سعی شود تا با حذف دیوارها و پارتیشنهای اضافی و حتی استفاده از مواد شفاف مانند شیشه، جریان نور را در محیط بیشینه کنیم. بنابراین باید پردهای را انتخاب کنید که نور کافی ( نه بیشتر و نه کمتر و کاملا متناسب با محیط کار) را برای شما تنظیم کند. طرحی که شما برای کاغذ دیواری انتخاب می کنید باید متناسب با سبکی که برای دکوراسیون داخلی اداره تان انتخاب کرده اید باشد و کاملا با هم هماهنگی داشته باشند . که فضای داخلی اتاق مدیریت اجازه دهد می توان یک میز کنفرانس را نیز در اتاق مدیریت قرار بدهید، در نتیجه علاوه بر افزایش هماهنگی بیشتر با محیط می توان نیازهای مدیریت را نیز برطرف نمود. معمولا این استفاده به صورت کاربرد در مبلمان، میز مدیریت و دیوارههای اتاق است. در امر مدیریت کارگاههای حرفهای در علم مدیریت و کایزن هم چیدمان و معماری داخلی اداری مورد توجه قرار گرفته است.

میز و صندلی اداری استاندار که رنگ متناسب با محیط را دارند انتخاب کنید که هم باعث زیبایی فضای دکوراسیون داخلی اداری و هم در حفظ سلامتی شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی و درستی کارهای خود را انجام دهید.مبلمان اداری را باید طوری انتخاب کرد که هم شیک و مدرن باشند و هم جای کمی را اشغال کنند. رنگ های روشن در فضای اداری باعث زیباتر جلوه دادن فضای اداری می شود. این به معنای مواد طبیعی و الهام بخش در فضای باز ، و همچنین گیاهان و عناصر دائره شده است. در برخی موارد ، ساختمان مورد مرمت و باسازی است که در اینصورت قیمت طراحی دکوراسیون داخلی به شکل مجزا ( برای هر بخش ) محاسبه می گردد. در زمین 500 متری خود قصد ساخت یک ویلای دو طبقه دارید که طبقه همکف 130 متر و طبقه اول 100 متر مساحت دارد؛ پس زیربنای شما 230 متر مربع محاسبه میشود.