طراحی دکوراسیون داخلی

باید بدانید رشته طراحی دکوراسیون داخلی در بازار ایران با اینکه رقبای بسیاری دارد اما هنوز هم میتوان با داشتن چند مهارت خوب در این رشته و داشتن مهارتهای ارتباط با مشتری، درآمد خوبی را از این رشته کسب کرد. این موارد شامل طراحی فضای داخل خانه یا محیط تعیین شده است، طراحی و ساخت نمونههای اولیه بصورت ویدئو و عکس و یا ساخت نمونه طرح نهایی برای جلب رضایت مشتری، ارائه مشخصات اجرایی پروژه با توجه به شرایط شکل گرفته و تعیین زمان، هزینه و نحوه اجرای کار تا پایان، سفارش و نظارت بر تهیه لوازم اجرای کار با توجه به تشریفات و توضیحات قید شده در تفاهم همکاری با مشتری، نظارت بر اجرای تمامی مراحل طرح، تکمیل و تحویل نهایی پروژه با توجه به موارد تعیین شده و در نهایت جلب رضایت و اطمینان مشتری است.

برای کسانی که علاقه مند به سبک های سنتی و قدیمی هستند و دنبال طرح های نوستالژِی میگردند ما سبک دکوراسیون سنتی را پیشنهاد می کنیم؛ این سبک برای افراد یادآور زندگی در گذشته است و همچنین سبکی رایج برای دکوراسیون داخلی در کرج است. همچنین فارغ التحصیلان این رشته میتوانند با راهاندازی یک سایت، فعالیت در چند شبکه اجتماعی، تهیه چند طرح و ارائه مشاوره آنلاین، درآمدهای جانبی خوبی بدست آورند . 114 واحد دروس اختصاصی ،21 واحد دروس عمومی و 14 واحد اصلی به همراه پایان نامه را باید بگذرانید تا مدرک آکادمیک این رشته را دریافت کنید. به همین استدلال باید در طراحی داخلی اداری اتاق مدیر از اسباب و اثاث و مبلمان خوب تر و شیک تری استفاده شود تا مراجعه کنندگان زمان ورود به اتاق مدیر همین تفاوت را به وضوح احساس کنند. سعی کنید از مبلمان متنوع در اتاق نشیمن خود استفاده کنید. شما میتوانید از بافتهای متفاوت برای تزئین دکوراسیون خود استفاده کنید. سعی کنید از مخملهای متنوع در تزئین دکوراسیون خود استفاده کنید. سعی کنید از ترکیب رنگهای طلایی و نقرهای در تزئین دکوراسیون خود استفاده کنید. به مشتری در مورد کیفیت و کمیت کار اطمینان دهید و خاطر او را از نحوه انجام کار آسوده نمایید و اگر پرتفولیو و رزومه کار واقعی و خوبی داشته باشید که راحتتر میتوانید نمونه کارهای خود را به مشتری ارائه دهید.

همانطور که مشاهده کردید بازار کار این رشته تقریبا نامحدود است زیرا در هر فضایی نیاز به این رشته احساس میشود همچنین کسانی که در این رشته تحصیل میکنند میتوانند به صورت فریلنسر ( با گرفتن پروژه ) کار کرده و درآمد خوبی از این کار داشته باشند. پس برای این منظور استفاده از رنگهای روشن توصیه میشود. استفاده از رنگهای ملایم و آرام بخش و نور کم به همراه روتختیهای زیبا و در تناسب با پردهها توصیه میشود. سبک معاصر کاملاً مطابق بازمان است و برعکس سبکهای طراحی داخلی مدرن هر چیزی از آیندهنگری دههی ۵۰ تا سالهای اخیر را شامل میشود. آشنایی با روحیات مشتریان و افزایش دقت کار، طراحی مطابق با نظر مخاطب (مشتری) که شامل زمان، هزینه، نحوه اجرا و همچنین مشاوره در تمامی بخشها میشود. همچنین در حوزه تفریح و سرگرمی میتوان به استراحتگاهها، هتلها، کشتیهای تفریحی، کافهها، صحنهآرایی سینمایی و تئاترها، سالنهای برگزاری مراسم مختلف مانند عروسیها، سالنهای برگزاری موسیقی و کنسرتها، سالنهای آتلیه، سالنهای ورزشی، موزهها، رستورانها، باشگاهها و اماکن مقدس فعالیت نماید. به این صورت که فرد خودش میتواند یک دفتر کار با چند کارمند افتتاح کرده و با تبلیغات صحیح، مشتری خود را جذب نماید و اگر هم سرمایه اولیهای ندارد میتواند به صورت فریلنسر پروژه بگیرد و انجام شرکت طراحی داخلی و معماری مهران طاهری دهد.

زمانی که میخواهید آینههای خود را نصب کنید، به این موضوع فکر کنید که آینه چه چیزی را منعکس خواهد کرد. یک دکوراتور از زمانی که پروژه را بر عهده میگیرد تا زمانی که آن را تحویل کار فرما یا مالک میدهد، به چیزی جز اجرا کردن و انجام پروژه طبق برنامه ریزیهای انجام شده فکر نمی کند و صرفا اجرای یک پروژه را بر عهده دارد. زمانی که صحبت از طراحی داخلی می شود، باید بدانید که این رشته، به دو بخش طراحی داخلی مسکونی و همچنین غیرمسکونی تقسیم می شود که طراحی داخلی غیر مسکونی نیز دو بخش تجاری و اداری را داراست. این وحدت باید در همه جای خانه باشد تا وقتی از خانه به اتاق دیگر می روید احساس نظم و هماهنگی کنید. اما طراحان داخلی اغلب رابطه نزدیکی با معماران و پیمانکاران ساختمانی دارند و در تلاش هستند تا رضایت مشتری را به نحو احسن بدست آوردند. اگر در اتاق، پایههای میز و صندلی بسیاری وجود دارد، میتوانید با رومیزی یا رو مبلی آنها را پنهان کنید.

بنابراین می توان از الگوهای طراحی اداری که برای محیط اداری استفاده می شود و تاثیر مثبتی دارد استفاده کرد، مانند سبک مدرن که می تواند در ایجاد حس اعتماد موثر باشد و یا استفاده از رنگ ها در محیط آرامبخش و آرام بخش. دراصل طراحی داخلی یا همان طراحی دکوراسیون داخلی، هنر چیدمان داخل فضای ساختمان است و به نوعی علم ارتقا درون یک محیط است که هدف آن ایجاد یک فضا برپایه سلامت روحی و زیبایی شناختی سازه ای است که فرد یا افرادی داخل آن زندگی میکنند و یا فعالیت اجتماعی انجام میدهند. بعضی از این آموزشگاهها مدرک رسمی وزارت علوم را نیز به دانشآموختگانشان اعطا میکنند. آنها ظاهر اتاق را عوض کرده و تغییراتی در کارایی اتاق ایجاد میکنند. فضاهای معماری که بدون اصول طراحی دکوراسیون داخلی ساخته میشوند یا قابلیت استفاده ندارند یا در صورت استفاده شدن نیز کارایی لازم را ندارند . همچنین استفاده از مبلمان و اثاثیه کم ارتفاع، باعث میشوند که اتاقها بلندتر به نظر برسند. مانند برنامه ریزی، تحقیق، هماهنگی، مدیریت پروژههایی که در دست دارد، ایجاد و تولید برخی لوازم، طراحی، بازرسی و نظارت بر پروسه و کیفیت انجام کار و همچنین ارتباط با مشتریها.

در مراحل کار نظارت کافی را داشته باشد. طراحی، نظارت و اجرا، هر یک به تنهایی میتواند قرارداد جداگانهای داشته باشد. طراح دکوراسیون داخلی کسی است که دروس دانشگاهی این رشته را گذرانده یا مدرکی معتبر از یک آموزشگاه معتبر درسافت کرده است و از نظر علمی صلاحیت انجام و طراحی داخلی را به صورت عملی دارد. از آنجایی که رشته طراحی دکوراسیون داخلی مرتبط با رشته معماری است و باعث پیشرفت و توسعه آن شده است بسیار مورد توجه اعصار مختلف قرار گرفت. میتوانید این نوع از رنگها را با سفید مخلوط کرده تا از شدت آنها کاسته شود. به جای خرید ظروف ست و یکدست، بهتر است از چند نوع ظروف برای وسایل آشپزخانه خود استفاده کنید. ۸. در خرید و انتخاب کاناپه خست به خرج ندهید.

انتخاب پرده های کرکره ای و یا پرده های حریر ساده مناسب گزینه های مناسبی هستند. آیا تهیه تجهیزات مورد نیاز دکوراسیون بر عهده پیمانکار است یا بر اساس هزینه شخصی؟ یک معمار داخلی ساماندهی فضاها را بر عهده دارد و درواقع تعیین میکند که هریک از فضاها در کدام قسمت قرار گرفته و به چه شیوهای ایجاد شود. یعنی این که هنگام پرداخت دیون و نیز هنگام سودرسانی شرکت، هر کدام از شرکا به اندازه سرمایه شان نقش دارند. طراحی ممکن است از ابتداییترین مرحله یعنی نقشهکشی اولیه یک ساختمان تا بازسازی یک منزل مسکونی باشد. سپس در مرحله بعد طراح داخلی با شناخت و شناسایی افکار مردم و با استفاده از آنها فضاهایی کاربردی و جذاب طراحی می کند. ابتدا رنگ بندی اولیه خود را برای کل خانه در نظر گرفته، سپس آن را اتاق به اتاق اجرا کنید.

این مراحل کلی و به زبان بسیار ساده از فرآیند طراحی و ساخت یک بنا بود که عنوان شد و هر قسمت از آن خود توسط افرادی حرفه ای و با تخصص بررسی و اعمال می شود. اما برای اینکه به کار شما اطمینان پیدا کند باید به او اطمینان دهید که او در انتها از پروژه راضی خواهد بود. در مقابل طراحی داخلی در واقع در بخش ساخت و ساز تمرکز دارد، اما این دو ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و سازهای کامل خواهد بود که از هر دوی این مباحث معماری استفاده مناسب بکنند. دکوراسیون قرون وسطی: این سبک در واقع بازگشتی به طراحی های اواسط دهه 1900 میلادی است که حس نوستالژی را به مخاطب القا می کند.

این سبک از معماری به فرم ها و چیدمان های متقارن و مرتب و استفاده از المان های حقیقی و واقع گرایانه در طراحی های داخلی معروف است. اما دکوراتور تنها وظیفه دارد طرحها را اجرا نموده و در واقع مدیر اجرایی یک پروژه است . برای به دست آوردن یک ترکیب رنگ عالی، میتوانید مقداری از رنگ اصلی را ۵۰٪ روشنتر و بقیه رنگ را ۱۵۰ ٪ تیرهتر از رنگ اصلی با هم ترکیب کنید. فراموش نکنید که استفاده از هر گونه از تجهیزات و مبلمان باید حتما متناسب با رنگ و نور محیط بوده تا از ازدحام و آشوب در محیط به طور کامل جلوگیری به عمل آید. البته باید بدانید که در کشور آمریکا تعداد کسانی که در رشته طراحی داخلی تحصیل کرده اند زیاد است و این درآمد بخاطر رقابتی است که در این کشور وجود دارد.

حال سوال این است که برای ورود به این رشته باید چه کاری انجام دهیم؟ طراحی دکوراسیون و نورپردازی مناسب از جمله مواردی است که در طراحی ویترین باید به آن توجه شود. طراحی داخلی به نسبت معماری داخلی، تابع جزئیات بیشتری است و فردی که می­خواهد به عنوان طراح داخلی فعالیت کند، باید به نکات بیشتری توجه داشته باشد. باید توجه داشته باشید که مهمترین ویژگی سبک مدرن رنگهای ساده و خطهای صاف و منظم است. توجه: اگر فکر میکنید این رشته، یک رشته بسیار ساده است، باید بگوییم که در اشتباهید و این رشته هم سختیهایی دارد که باید آنها را بپذیرید و با آنها کنار بیایید . برای اینکه مشتری به شخص شما اعتماد داشته باشد، باید مهارتهای ارتباطی خود را بالا ببرید. بازار کار این رشته، درآمد مناسبی که میتوانید به کمک خلاقیت خود به دست آوردید و همچین در نهایت به چند سوال بسیار مهم که حتما برای شما که قصد ورود به این رشته را دارید پیش خواهد آمد، پاسخ دهیم. برای ورود به این رشته پرطرفدار میتوانید هم از طریق دبیرستان رشته ریاضی فیزیک و هم از طریق رشته هنر و همچنین از طریق آموزشگاههای معتبری که این رشته را آموزش میدهند اقدام نمایید.