ضرورت نصب آسانسور و پله برقی در ساختمان مطالب

با تولید انواع جک های سه و چهار استیج توسط شرکت صنایع مهندسی هیدروفرکو دیگر نیازی به واردات آن ها از کشور های خارجی و خروج ارز از کشور نمی باشد و حتی می توان این محصولات ساخت داخل را به کشور های خاورمیانه نیز صادر آن را چک کنید نمود. انواع پله برقی براساس کارکردپله برقی از پرکاربردترین و پرظرفیت ترین وسایل برای جا به جایی افراد در بین طبقات ساختمان است. عموما پله برقی در اماکنی نظیر فرودگاه ها، هتل ها، مراکز تجاری، پل های عابر پیاده و مراکز خرید نصب می کنند. نوع به روز آنها مجهز به سنسوری است که در زمان ایستادن افراد بر روی آن و در هنگام استفاده، سرعت حرکت آن بیشتر می گردد که این امر باعث مصرف بهینه انرژی در اینگونه رمپ هاست. پیاده روی متحرک به موتورهای ضعیف تری نسبت به پله برقی ها احتیاج دارند و در مکان های پر ترددی همچون، فرودگاه ها، مراکز تجاری، فروشگاه ها و غیره از آنها استفاده می گردد.

  • خوشبختانه در اغلب ساختمان های قدیمی می توان نوعی از بالابر را نصب کرد اما استفاده از شیوه های مناسب در نصب و همچنین انتخاب بهترین نوع آسانسور در این ساختمان ها اهمیت زیادی دارد.
  • از این وسیله برای سرعت بخشیدن به جا به جایی افراد یا بارها از نقطه ای به نقطه دیگر استفاده می شود.
  • ۵- هنگامی که در ساختمان آتش سوزی اتفاق افتاده فقط از پله ها استفاده کنید.
  • در بخش کنترل کیفی نهایی تمامی محصولات تولیدی شرکت پس از تولید به کمک سایت های کنترل کیفیت که مطابق محصول طراحی و تولید شده است و طبق آخرین دستورالعمل های بازرسی و آزمون کنترل کیفیت شده و پس از تست های لازم، محصولات بسته بندی و سپس در انبار آماده تحویل به مشتریان می شود.

از جمله مزیت های این قبیل پله های برقی، ایجاد حس امنیت در کاربران و استفاده راحت از آن است. آسانسورها از نظر کاربردی انواع مختلف دارد و بستگی به نوع کاربری ساختمان و محل نصب و خدمات رفاهی مورد نظر هر یک از ویژگی‌ها و کارایی مورد نظر را ایجاد می‌نماید. آقای فلاح پور یکی از معتمدین و بنیان گذاران تأسیس سندیکاء آسانسور در ایران می باشد که در حال حاضر با رای اکثریت اعضاء بعنوان بازرس در سندیکاء انتخاب و در این سمت وظایـف خود را بعنوان یک فرد مسئول و پی گیر دقیق اجــرای مقــررات اساسنامه سنــدیکاء انجــام وظیـفه می نماید. شرکت رازی متشکل از بخشهای بازاریابی، فروش، بازرگانی خارجی و داخلی، طراحی، تدارکات، نصب، مدیریت کنترل پروژه، واحد کنترل کیفی، امور اداری و منابع انسانی،امور مالی و خدمات پس از فروش می باشد. در کنار راه پله های ثابت و قدیمی ساختمان ها نیز نرده در کنار پله نصب می گردید.

بررسی انواع موتور آسانسور بهران

پیش از آنکه به بررسی نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور بپردازیم، لازم است کمی در رابطه با آسانسور و تاریخچه و کاربرد آن اطلاعات کسب کنیم. آسانسور یا بالابر، با نام انگلیسی Elevator یا Lift نیز شناخته می‌شود. اگر چند دهه قبل از شخصی در مورد پله برقی ، سوال میکردید ، به سختی میتوانست اطلاعاتی در مورد آن در اختیار شما قرار دهد ، اما امروزه این پله های متحرک آنقدر همه گیر شده اند که حتی کسانی که در مناطق روستایی و دور افتاده یک کشور زندگی می کنند ، می دانند که چگونه باید از پله برقی استفاده کنند. وسیله‌ای ارتجاعی است که برای جلوگیری از اصابت کنترل نشده کابین و یا وزنه تعادل به كف چاهک بکار می‌رود و دارای نوع هیدرولیک و فنری است. در این حالت کابین فاقد درب بوده و تنها طبقات دارای درب هستند و هنگام حرکت کابین، درب‌های طبقات و دیواره بین آن‌ها قابل‌مشاهده است.

گروه صنعتی آسانسور و پله برقی بهران آسانبر، بزرگترین تولید کننده قطعات آسانسور و پله برقی در سطح خاورمیانه

پله برقی که در محیط بیرون و در فضای باز نصب و راه اندازی می گردند که به آن out door نیز اطلاق می شود. پله برقی ها به دلیل اینکه باید بطور مداوم کار کنند ، دائما در حال مصرف انرژی هستند ، در حالی که آسانسورها فقط در هنگام کار ، برق مصرف می کنند. در این مقاله سعی شده است ، تفاوتهای بین پله برقی و آسانسور، برای کسانی که نمیتوانند بین این دو تمایز قائل شوند ، برجسته شود. همانطور که می دانید آسانسور یا بالابر وسیله ای برای انتقال از طبقه ای به طبقه دیگر در ساختمانهای مختلف می باشد و در واقع اتاقک متحرکی است که می توان توسط آن به طبقات بالا یا رفت. شیر هیدرولیکی که هنگام سقوط یا افزایش ناگهانی سرعت در آسانسورهای هیدرولیک بکار می‌رود و هنگام افزایش جریان روغن بیش‌ازحد مجاز، بسته‌شده و از سقوط یا افزایش سرعت کابین جلوگیری می‌کند.

دانستنی های آسانسور

اسانسورها نیز وسیله مناسبی برای کمک به افراد در جابجایی بین طبقات یک ساختمان هستند. در شهرهای بزرگ این پله برقی در مکان هایی مانند ایستگاه مترو و قطار، فروشگاه های مرکزی و تجاری بزرگ و ادارات بزرگ مانند شعبه مرکزی نصب و راه اندازی می شوند. پله برقی ها چگونه کار می کنند؟ از نقطه نظر مکانیکی، پله برقی یک سیستم حمل و نقل عمودی ساده و در عین حال جذاب است. تکنسین های پله برقی انتخاب شده توسط عرشیان، برای ارائه خدمات تعمیر و نگهداری پله برقی برای ارائه عملکرد بهینه آموزش دیده ‌ اند. ما همچنین مفتخریم که فرصت هایی را برای مشتریان ایجاد می‌کنیم تا در مورد عملکرد داخلی تجهیزات خود بیاموزند. “پله برقی چگونه کار می کند؟” عرشیان اینجاست تا بینشی جدید را ارائه دهد.

ضرورت نصب آسانسور و پله برقی در ساختمان مطالب