صندوق اجتماعی کشاورزان یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه شده فعال دارد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور خاطرنشان کرد: از یک میلیون نفر سهمیه کشور در طرح تحولی، سهمیه تخصیصی بیمه‌ای به استان اصفهان ۲۸ هزار نفر است که با مساعدت مدیران استان امید است محقق شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر:

بیت الله برقراری امروز در دیدار با استاندار اصفهان با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه شده فعال و غیر فعال دارد، گفت: جمعیت بیمه شده فعال این صندوق از زمان تأسیس در سال ۱۳۸۴ تاکنون به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد.

برقراری با بیان اینکه امسال طرح تحولی را برای تحت پوشش قرار دادن جامعه هدف در دستور کار داریم، اظهار داشت: این طرح همزمان با دهه کرامت آعاز شده و تصمیم داریم ظرف یک سال یک میلیون نفر در سراسر کشور جذب صندوق شوند که معادل ۱۰ سال فعالیت است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه در استان اصفهان ۳۱۲ هزار نفر جامعه مشمول صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان دارد که تاکنون ۹۷ هزار نفر آن‌ها عضو این صندوق شدند و ۱۰ هزار نفر مستمری بگیر هستند.

او با بیان اینکه ساختار این صندوق بر اساس اسناد بالادستی و نیز اصل ۲۹ قانون اساسی تشکیل شده است، افزود: این صندوق مولود انقلاب اسلامی است و عملکرد آن مبنی بر نگاه انقلابی و تحولی است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با اشاره به اینکه جامعه هدف ما شناخت کم و کلی از مزایای این صندوق دارند، خاطرنشان کرد: بسیاری این صندوق را، چون جوان است نمی‌شناسند در حالی که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ۱۷ ساله است و جامعه هدف آن کشاورزان، روستاییان و عشایر سراسر کشور و نیز شهر‌های با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت است.

او سن ورود و عضویت در این صندوق را ۱۸ سال و سن بازنشستگی این صندوق را ۶۵ سال اعلام کرد و گفت: حدود هفت میلیون نفر باقی مانده جامعه هدف ما در کشور تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و در راستای تحقق پوشش بیمه‌ای صد در صدی صندوق بیمه اجتماعی شرایط مناسبی را برای همه سطوح درآمدی فراهم کرده که افراد با دستکم ۵۰ هزار تومان و حداکثر با ۱۱۳ هزار تومان ماهانه خود را می‌توانند بیمه کند.

او با بیان اینکه این صندوق با هدف عدالت گستری در راستای تحقق سیاست‌ها و منویات رهبری با رویکرد انقلابی دولت گام بر می‌دارد، خاطرنشان کرد: در سفر‌های استانی و حضور در استانداری‌ها تفاهم نامه‌های مختلفی نوشته شده و مشاهدات میدانی و برآورد‌ها نشان می‌دهد که سهمیه پوشش یک میلیون نفر جامعه هدف قبل از زمان مقرر طی یک سال محقق می‌شود.

برقراری با بیان اینکه جمعیت جامعه هدف ما به سی میلیون نفر در کشور می‌رسد، ابراز داشت: طبق آمار جمعیت خالصی که باید تحت پوشش این صندوق قرار گیرند ۱۰ میلیون نفر است.

امروز تفاهم نامه همکاری بین استانداری اصفهان و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با حضور سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و بیت اله برقراری، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور منعقد شد.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8215227/%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D9%88-%DB%B5%DB%B0%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

برقراری با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر کشور ۱۶۳ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر دارد، ابراز داشت: درآمد‌های پایدار صندوق پشتیبانی این صندوق یک به ۱۰ است و هم اکنون در ترازی کاملاً مطلوبی قرار دارد.

او با بیان اینکه بودجه دولتی صندوق در سال گذشته ۱،۷۰۰ میلیارد تومان بوده است، افزود: امسال ۴۰ درصد بودجه دولتی صندوق رشد یافته است.

او با بیان اینکه باید نقش حاکمیتی در عدالت گستر محقق کنیم و باید اهداف این صندوق برای جامعه هدف تبیین شود، ابراز داشت: روستاییان و کشاورران و عشایر جامعه آرمانی کشور و تولید کننده هستند که توسعه پایدار را با تلاش و تولید رقم می‌زنند و میراث داران و وفاداران به انقلاب و مردمی کم توقع اند.