شبکه خاوران، شب چله امسال در کنار شب اناری شما

معاونت فضای مجازی مرکز نیز با پویش اوسونه شما میتوانید خاطرات بزرگتر‌ها را در قالب فیلم موبایلی به شماره ۰۹۱۵۶۰۳۸۰۰۴ ارسال فرمایید فیلم‌های ارسالی شما در سیمای خراسان جنوبی پخش خواهد شد و به قید قرعه به بیست نفر جایزه یک میلیون ریالی اهدا خواهد کرد.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8314666/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%A8-%DA%86%D9%84%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%A8-%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D9%85%D8%A7

رادیو خاوران نیز با برنامه شوچله در شب یلدا همراه مخاطبان همیشگی خود است.

 سیمای خاوران در شب یلدا با برنامه شب اناری مهمان خانه‌های هم استانی هاست.

ایجاد فضایی شاد برای مخاطبان در کنار خانواده در شب یلدا از رویکرد‌های اصلی این برنامه است.

مجری این برنامه خانم سیده سارا موسوی و آقایان فرشید و محمد صادقی جعفری هستند. شب اناری امشب بعد از ساعت ۲۰ مهمان خانه‌های هم استانی هاست.

در شب چله امسال به تهیه کنندگی احمد حسینی مقدم و از محل اقامتگاه بومگردی کوشه سفلی با اجرای ابوالفضل نخعی زاده به روی آنتن خواهد رفت.

این تولیدات ضمن آنکه خود برگرفته از فرهنگ جامعه هستند بر باور‌های فرهنگی و هنجار‌ها و ارزش‌های اجتماعی جامعه نیز تاثیر می‌گذارند.

این برنامه به صورت مجله‌ای است و هدف از تولید آن “پرداخت به مراسم ملی آیینی شب یلدا به عنوان یک آیین ملی” است. بدین منظور گویندگان برنامه در فضایی شاد و مفرح و البته ادبی و فرهنگی به اجرای برنامه پرداخته و ضمن گفتگو با مهمان و ارتباط با گزارشگران، لحظات شاد و مفرحی برای مخاطبان ایجاد می‌کند. در این برنامه از حضور یک یا چند شخصیت نمایشی نیز در کنار مجری استفاده خواهد شد.

حافظ خوانی، حضور کارشناس فرهنگ عامه و مطرح کردن پیشنه شب یلدا، حضور شاعر با لهجه محلی، حضور خواننده و موسیقی محلی، حضور شاعر با لهجه محلی و استند آپ از قسمت‌های مختلف این برنامه است.

سعی می‌شود در این ویژه برنامه از موضوعات اخلاقی با حضور مهمان مرتبط استفاده کرد.

رادیو خاوران نیز در شب چله امسال در کنار شب‌های اناری شماست.

این برنامه به تهیه کنندگی امید واحدی فر از محل عمارت کیانی زاده در شهرستان بشرویه به روی آنتن شبکه خاوران می‌رود.

بهزاد امیر آبادی زاده، ساره مزروعی، هادی رحیمی و مجید صالحی از بازیگران نمایش زنده این برنامه هستند شوچله از ساعت ۲۰:۳۰ همراه مخاطبان خود است.

گرامیداشت شب یلدا و معرفی آداب و رسوم مردم استان در این شب، و ارج نهادن به فرهنگ اصیل ایرانی، آداب و رسوم بومی و گرامی داشت مناسبت‌های ملی از اهداف بلند مدت برنامه می‌باشد.

این برنامه با هدف نمایش آداب و رسوم و سنت‌های بومی و محلی استان، ترویج نشاط و شادی در جامعه، ارتقاء امید آفرینی در سطح فردی و اجتماعی، افزایش آگاهی و بصیرت در سطح جامعه و حضور مردم در قاب شبکه استانی تولید و پخش می‌شود.