دانشگاه تربیت مدرس فقط به رتبه‌های یک تا ۹ کنکور خوابگاه ارائه می دهد

این شرایط و مسئول مربوطه وضعیت تحصیل را برایمان غیرممکن کرده اند و ما دانشجویان توانایی پرداخت هزینه‌های اسکان خصوصی را نداریم.

تبصره:

خوابگاه فقط به رتبه‌های ۱ تا ۹ کنکور تعلق می‌گیرد! با وجود این که در بسیاری از گرایش‌ها مثل رشته های فنی و مهندسی، انتخاب رتبه‌های تک رقمی دانشگاه تربیت مدرس نیست.

با هر واحد و ارگانی داخل دانشگاه نیز تماس برقرار می‌کنیم قریب بر حداقل ۵۰۰ دانشجوی دیگر را تشویق به “انصراف از تحصیل” می‌کنند!

بنا بر این مصوبه تمام دانشگاه های سراسر کشور همزمان با پذیرش دانشجویان قدیم و جدید باید خدماتی ارائه کنند. یکی از آن خدمات در اختیار قرار دادن امکاناتی نظیر خوابگاه به دانشجویان است که رؤسای دانشگاه ها موظف به رعایت آن هستند.

باوجود “عدم ارجاع” جلوی کد رشته و ننوشتن هیچ گونه شرط “فاقد خوابگاه” بودن آن کد رشته

” باسلام

متقاضیان متاهل واجد شرایط دریافت کمک ودیعه مسکن صرفاً بر اساس ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجاز به درخواست وام مذکور هستند.

با وجود اعلام شرایط اسکان به دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس، اما باز هم عده‌ای مخالف این مصوبه هستند و می‌گویند که باید دانشگاه شرایط تحصیل را برای دانشجویان تحت هر شرایطی فراهم کند. در صورتی که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد تمام شرایط ذکر شده بود و دانشجویان باید مطابق آن نسبت به ثبت نام اقدام می‌کردند.

دانشگاه امکان تامین خوابگاه برای دوره‌های نوبت دوم، آموزش مجازی، پردیس دانشگاهی و دانشجویان روزانه شاغل را ندارد.

زمان اختصاص خوابگاه به طور تدریجی در طول نیم سال اول و دوم است.

متن شکایت برخی از دانشجویان کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ که پذیرفته دانشگاه تربیت مدرس هستند، به شرح زیر است:

به تمام دانشجویان روزانه در سنوات مجاز تحصیلی وعده ناهار بر اساس اعتبار تامینی از سوی صندوق رفاه و قیمت‌های مصوب این صندوق در روز‌های غیر تعطیل از شنبه تا چهارشنبه ارائه می‌شود.

مدت سکونت حداکثر تا پایان نیمسال چهارم در مقطع کارشناسی ارشد با پرداخت نقدی اجاره بها یا نرخ مصوب صندوق رفاه دانشجویان در ابتدای هر نیمسال است.

ترم تحصیلی جدید سال ۱۴۰۱_۱۴۰۲ با دستور وزیر علوم قرار است که به صورت کاملا حضوری آغاز شود. البته بهره گیری از آموزش های مجازی در موارد ضروری توصیه شده است.

با وجود دریافت بودجه ۸۱۰ میلیاردی (بیشترین بودجه بعد از دانشگاه تهران در میان همه‌ دانشگاه‌های سطح کشور) از وزارت علوم

۲) توضیحات انتهای دفترچه انتخاب رشته

دانشگاه قصوری مرتکب شده و این تصمیمات موجب تنزل جایگاه دانشجو علی الخصوص دانشجوی نخبه و دلسردی آن از آینده تحصیلی، کاری و زندگی خود شده‌ است.”

۱: بودجه

اما برخی نودانشجویان کارشناسی ارشد در تماس با باشگاه خبرنگاران جوان مدعی شده بودند که دانشگاه تربیت مدرس از این امر صرف نظر کرده و به هیچ دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد که پذیرفته سال ۱۴۰۱ است، خوابگاهی اختصاص نداده است.

یک بام و دوهوای پذیرفته شدگان ارشد تربیت مدرس برای دریافت اسکان/ دانشگاه فقط به رتبه‌های یک تا ۹ کنکور خوابگاه ارائه می دهد


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8238979/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D8%A7-%DB%B9-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%87%D8%AF

۳) شرط مبهم داخل دفترچه

گفتنی است؛ به دانشجویان روزانه ساکن خوابگاه‌های دانشگاه علاوه بر وعده ناهار، وعده صبحانه و شام نیز طبق قیمت‌های مصوب صندوق رفاه ارائه می‌شود.

دانشگاه فاقد خوابگاه متاهلی است.

به تمام دانشجویان نوبت دوم و پردیس صرفا وعده ناهار مطابق تعرفه مصوب تخصیص می‌یابد.

ما قبولی‌های ۱۴۰۱ مقطع ارشد دوره روزانه دانشگاه تربیت مدرس تهران (دانشگاه برتر تهران) با تلاش شبانه‌روزی و همت یک ساله در شرایط سخت شیوع کرونا و هزینه‌های بالای زندگی موفق به کسب رتبه دو و تک رقمی شده ایم، اما دانشگاه با شرطی غیرممکن و مبهم داخل دفترچه از دادن خوابگاه به ما دانشجویان متمایز سرباز زده است.

با توجه به محدودیت ظرفیت خوابگاه در پردیس مرکزی دانشکده کشاورزی و دانشگاه منابع طبیعی و علوم دریایی شهرستان نور، واگذاری خوابگاه به صورت مجردی فقط به آن دسته از دانشجویان روزانه تعلق خواهد گرفت که در آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ رتبه یک تا نه را کسب کرده باشند.

متن دفترچه راهنمای کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ برای انتخاب رشته بهتر در زمینه ارائه خوابگاه به دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به شرح زیر اعلام شده است:

شکایت نودانشجویان ارشد از دانشگاه تربیت مدرس؛