خدمات گوگل ادوردز

بهینه سازی اکانت گوگل ادز نقش مهمی در تبلیغات مخاطب پسند و جذب مشتری دارد. پس از ظرف چند ساعت، سایت شما با کلمات کلیدی دلخواه، در صفحه اول گوگل حضور دارد. پس از ثبت تبلیغ در گوگل، سایت شما در صفحه اول گوگل به نمایش گذاشته می شود و در کمترین زمان کاربران بیشتری وارد وب سایت شما می شوند. برای کلمات کلیدی Phrase Match تبلیغات طوری برنامه ریزی میشوند که وقتی کلمات کلیدیتان دقیقاً به ترتیبی که انتخاب کردهاید در عبارت جستجو شده وجود دارند، لینک وب سایتتان در میان نتایج جستجو نمایش داده شود. این اطلاعات وقتی در کنار سایر آماری مانند ۵ درصد کلیکها منجر به فروش می شود و ۴۱ درصد کلیکهای کاربران شامل تبلیغات بالای صفحه می شود، قرار می گیرد نشان دهنده تاثیر زیاد تبلیغات در گوگل است.

کیفیت و جذابیت تبلیغ در کنار کیفیت، سرعت و برخی دیگر از پارامترهای فنی سایت شما در کنار حداکثر هزینهای که حاضرید برای یک کلید واژه بپردازید، رنکینگ تبلیغاتی یا احتمال موفقیت شما را در مزایده گوگل مشخص میکند. فرمول نشان دهنده این است که بالاترین مبلغ پیشنهادی برای یک کلمه کلیدی ضربدر کیفیت تبلیغ (شامل میزان مرتبط بودن محتوای سایت با کلمه کلیدی مورد نظر، میزان جذابیت و مرتبط بودن عنوان تبلیغ و…) اد رنک یا رنگینگ تبلیغاتی شما را مشخص می کند و جایگاه مناسب را نسبت به رقبا برایتان در نظر میگیرد. گوگل علاوه بر قیمت پیشنهادی شما برای هر کلیک، چند معیار جانبی را نیز برای ارزیابی سایت ها و رتبه دادن به آنها بررسی میکند.

شاید دیده باشید که وقتی یک کلمه کلیدی را سرچ میکنید در لیست نتایج گوگل لینکهایی نمایش داده میشود که کنار آنها به اختصار کلمه AD قرار دارد و به یقین متوجه تفاوتهای نامحسوس در این نوع لینکها با دیگر لینکها شدهاید. ادموب نیز همانند ادسنس است و فقط برای اپلیکیشن های موبایلی کاربرد دارد. امروزه تبلیفات آنقدر در تار و پود سبک زندگی ما تنیده شده است که خیلی از اوقات بیآنکه بدانیم، در حال دیدن یک پیام تبلیغاتی هستیم. شاید در آن زمان که مردم در معرض پیامهایی که از طریق دیوارنوشتهها، جارچیها و دیگر رسانههایی که در دوران باستان استفاده میشد قرار میگرفتند، گاهی نیز از دیدن و شنیدن پیامهای تبلیغاتی که از سوی حکومت یا تاجران و استادکاران از طریق به جا گذاشتن علائم تجاری به آنها منتقل میشد خسته میشدند!

ممکن است تا به حال در ارتباط با تبلیغات رایگان چیزی نشنیده باشید، آیا تبلیغات رایگان موثر است؟ در مقالۀ بعد، میخواهیم یک مقایسه میان سئو (بهینهسازی سایت برای موتورهای جستجو) و تبلیغات گوگل داشته باشیم و ببینیم هر کدام چگونه میتوانند در موفقیت و فروش ما موثر باشند. به عبارت سادهتر شما با پرداخت هزینه مشخصی که میزان آن بسته به چند عامل مختلف است میتوانید تبلیغات کسب و کار خود را در میان نتایج جستجوی افراد در گوگل قرار دهید؛ سپس به ازای هر کلیک بر روی لینک تبلیغ شما، مبلغ مشخصی از کل آنچه به گوگل پرداخت کردهاید کسر میشود. این نکته از آن جهت مهم است که باعث میشود مبلغ اختصاص داده شده تنها عامل تعیین کننده نباشد. لینک کردن یا اتصال گوگل ادوردز به گوگل آنالیتیکس باعث می شود به گزارش هایی دسترسی داشته باشیم که صرفاً به عملکرد ادوردز می پردازند همین نکته باعث میشود بتوانیم رفتارهای کاربران را برای کمپین های آینده یا ادامه فعالیت این کمپین پیش بینی کنیم و برای آنها برنامه ریزی مدون داشته باشیم.

با این حال، هنگامی که بسیاری از ویژگیها را درک کردید، این میتواند بهترین گزینه تبلیغات آنلاین برای مارکها در جایگاههای مختلف باشد. این سوال بسیاری از کاربرانی است که کارشان جستجو در دنیای اینترنت و وبسایتهای مختلف است. با توجه به بازدید صدها میلیونی ازسایت گوگل و امکانات بسیار زیادی که نرم افزار تبلیغات گوگل (google adwords) در اختیار تبلیغ کنندگان قرار می دهد ، به راحتی مشتریان شما از هر کجا که شما بخواهید و به صورت کاملا هدفدار و با کمترین هزینه ، شما را در صفحه اول گوگل پیدا می کنند ، و همچنين اين فرايند بهینه سازی سایت موجب بهبود رتبه سايت شما در گوگل مي شود، نونگار تجربه 6 ساله در امر طراحی سایت تبليغ در گوگل و دارا بودن مدرك رسمي تبليغات در گوگل و با كادر مجرب سالهاست كه اين خدمات را بگونه اي حرفه اي و هموشمند در اختيار مشتريان خود قرار ميدهد و تعداد مشتريان اين شركت در حال حاضر از مرز 1430 شركت عبور نموده و اين شركتها و موسسات همواره با توجه به گسترش فعاليت سرآمد بازار رقابتي خود ميباشند.

در زمینه تبلیغات دیجیتال یکی از مهمترین و کارآمدترین قابلیتها، تجزیه و تحلیل دادههای به دست آمده و برنامهریزی فعالیت های تبلیغاتی آینده بر اساس نتایج حال حاضر است. گوگل بر اساس میزان رقابت و همچنین فاکتوری به نام “امتیاز کیفی”، برای هر کلمه کلیدی (هر کلیک)، یک هزینه حدودی را برای حضور در رتبه های برتر گوگل مشخص می کند. هرچه رقابت در یک کلمات کلیدی بیشتر باشد، هزینه تبلیغات با استفاده از آن بیشتر است؛ بنابراین قیمتگذاری کلمات کلیدی میتواند تأثیر زیادی بر بودجهای که برای تبلیغات گوگل در نظر گرفتهاید، داشته باشد. سپس Google برای تبلیغات نمایش داده شده در سایت شما بر اساس کلیک کاربران بر روی تبلیغات یا نمایش تبلیغات، بسته به نوع تبلیغ، به شما پول می دهد. تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادز دریچهای است که دنیای دیجیتال مارکتینگ به روی کسبوکارها باز کرده است تا بتوانند محصولات و خدمات خود را معرفی کنند و سود خود را افزایش دهند. این پلتفرم توسط دو موتور جستجوی یاهو و بینگ طراحی شده است که در میان 5 سیستمی که در این مقاله ما به شما معرفی می کنیم، جایگاه اول را به خود اختصاص داده گوگل ادز در ایران است. اولین قدم بعد از ورود به پنل مدیریت آگهی، انتخاب کمپین مورد نظر و کلیک بر روی تبِ دارای علامت نمودار از میان تبهای متعددی است که بالای ردیف کمپین ها قرار دارند.

سپس بعد از انتخاب اکانت گوگل ادوردزی که میخواهید به گوگل آنالیتیکس لینک کنید، continue را بزنید و مواردی را که تمایل دارید در اکانت adwords خود مشاهده کنید بر روی on قرار دهید. در اینجا باید بر روی گزینه adwords linking و سپس روی دکمه New Link Group کلیک کنید. به طور خلاصه درباره ۲ مورد آخر میتوان گفت ادسنس تبلیغات را بر روی سایر سایت ها منتشر میکند. با این حساب اگر هنوز مشغول خواندن این سری مقالات هستید، احتمالاً تصمیم خود را گرفتهاید تا هر چه زودتر اولین رپورتاژتان را منتشر کنید. گوگل این پیشنهاد را فقط برای پارتنرهای رسمی خود در نظر گرفته است که شما میتوانید از طریق وی دیجیتال مارکتینگ از این تخفیف مناسب استفاده کنید.

اگر هم از تگ خودکار استفاده نمیکنید، ایجاد این لینک به طور پیش فرض این قابلیت را فعال میکند که درصورت تمایل نداشتن میتوانید بر روی تنظیمات پیشرفته در پایین صفحه کلیک کنید و گزینه Enable auto tagging را انتخاب کنید و یا تنظیمات خودکار برچسب گذاری خود را به همان ترتیب بگذارید. برای تشخیص اینکه چه شرکتی پارتنر رسمی گوگل است باید روی لوگوی ان کلیک کنید و وارد صفحه رسمی گوگل شوید تا بتوانید مشخصات کامل شرکت را مشاهده کنید. یکی از مزایای پارتنر رسمی گوگل بودن علاوه بر استفاده از امکانات پنل اصلی، امکان استفاده از تخفیف شگفتانگیز 150 دلاری برای تبلیغات در گوگل است. وی دیجیتال مارکتینگ به عنوان یکی از پیشتازان تبلیغ گوگل و همچنین پارتنر رسمی گوگل در ایران، سالهاست که با افتخار فعالیت میکند و در این مدت همیشه تلاش خود را کرده تا بالاترین حد کیفیت در تبلیغات را تضمین کند. استفاده از گوگل ادورز یک استراتژی بازاریابی رایج و موثر در بین مشاغلی است که به دنبال تبلیغات در گوگل و اولین مشتری آنلاین خود هستند بطوری که یک ابزاری بسیار قدرتمند در زمینه خرید مشتری های جدید برای مشاغل کوچک است.

از دیگر مزایای آن میتوان به تشابه ظاهری تبلیغ به نتایج ارگانیک اشاره کرد که کاربر با آن خو گرفته است. در این مطلب افراک شما را با مفهوم تبلیغ در گوگل آشنا خواهد کرد. دسته اول یعنی کلمات کلیدی Broad Match به این معناست که گوگل علاوه بر نمایش تبلیغ شما در میان نتایج جستجوی همان کلمه کلیدی، برای کاربرانی که این کلمه را در اشکال و جمله های دیگری به کار ببرند وب سایتتان را نمایش میدهد. در دسته دوم یا کلمات کلیدی Modified Broad Match میتوانید با داشتن کنترل بیشتر روی نمایش تبلیغتان، به طور همزمان نیز آن را به تعداد قابل توجهی از مخاطبان نمایش دهید.

اگر از قابلیت auto tagging یا برچسب خودکار در adwords استفاده میکنید، ایجاد این ارتباط بین اکانت ادوردز و آنالیتیکس چیزی را تغییر نخواهد داد. پس از جستجو در موتور جستجوی گوگل نزدیکترین وب سایت مربوط به کلمه کلیدی مورد نظر شما در گوگل نمایش داده می شود که برخی از این نتایج به صورت طبیعی در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شوند که در تصویر بالا تحت عنوان SEO Organic مشخص شده است و برخی دیگر بابت نمایش وب سایت خود در موتور جستجوی گوگل هزینه پرداخت می نمایند که در تصویر بالا تحت عنوان Google Adwords PPC نمایش داده شده است. باید تعداد کلیکهای بیثمر و بیربط روی لینکهایتان را به حداقل برسانید چرا که در غیر این صورت بابت چیزی که مطلوبتان نبوده، متحمل پرداخت هزینه شدهاید. یعنی زمانی که کاربری کلمات مرتبط با سایت شما را در گوگل سرچ کند و سایت شما در صفحه نتایج جستجو به کاربر نمایش داده شود، هیچ هزینه ای بابت نمایش تبلیغات به کاربر از شما کسر نمی شود. فقط و فقط زمانی که کاربری بر روی وب سایت شما کلیک کند و وارد سایت شما شود از بودجه ی تبلیغات گوگل شما هزینه کسر می شود. برخی از تبلیغات به واکنش های عاطفی مانند ترس یا حتی کمدی برای وسوسه بازدید کنندگان برای کلیک بر روی آنها کمک می کنند ، در حالی که برخی دیگر برای اینکه تبلیغات خود را جذاب تر کنند ، از پیشنهادهای ویژه استفاده می کنند.

برای شروع تبلیغات در گوگل و مشاهده تعرفهها کلیک کنید. قبل از شروع تبلیغات چه کار کنیم؟ تبلیغات در گوگل با استقبال بسیار بالایی از افراد روبرو شده است و باید بدانیم نقش گوگل در استفاده از سایت آگهی های رایگان بسیار اهمیت دارد. هر کمپین، کلمات کلیدی مرتبط با خود را لازم دارد. در چنین دنیایی شناختن بازارهای مختلف، انواع تبلیغات زودبازده و رسانههای پربازدید و تکنیکهایی که برای استفاده از رسانههای مختلف باید به کار گرفته شود، برای درصد بالایی از کسب و کارها لازم و ضروری است. لازم به ذکر است بدانید که مسیر ذکر شده از طریق گوشی های اندروید انجام گرفته که اگر در انجام آن برای گوشی های ایفون با مشکل مواجه شدید میتوانید در بخش نظرات باما همراه باشید که کارشناسان پلازا به تمامی سوالات شما در این خصوص پاسخ خواهند داد. بخش وضعیت یا Status به شما نشان می دهد که کدام یک از بخش ها به گوگل ادز متصل هستند یا نه. متن بهینه شده برای تبلیغات نه تنها افراد بیشتری را به سمت سایت شما میآورد (به ازای هر آگهی)، بلکه با افزایش نرخ کلیک آگهی شما (CTR) باعث میشود Quality Score هم زیاد شود. کمپین های تبلیغاتی شما در داخل این اکانت ها تعریف و ران میشود.

اگر حساب Gmail ندارید، برای این کار روی دکمه ایجاد حساب در پایین صفحه کلیک کنید و ایمیل جدید خود را ایجاد نمایید. اگر بخواهیم از روی تصویر، هزینه هرکلیک را برای تبلیغ دهنده اول که بیشترین نمره را در قسمت رنکینگ تبلیغاتی کسب کرده است محاسبه کنیم، نمره نفر اول 20 و نفر پایین تر از آن 16 است. اگرچه این نوع از کلمات کلیدی اجازه میدهد که به بیشترین بازه مخاطب دسترسی داشته باشید، اما برایتان مشکلاتی نیز ایجاد میکند چرا که میزان هدفمند بودن تبلیغ و یافتن مخاطب هدف را کاهش میدهد. بعد از بررسی این اطلاعات، صفحات فرودی که بیشترین نرخ تبدیل را از طریق جست و جوی ارگانیک داشته اند بهترین گزینه ها برای تمرکزکمپین های تبلیغ در گوگل هستند. سپس به اکانتتان در گوگل آنالیتیکس وارد شوید و در منوی سمت چپ گزینه admin را انتخاب کنید.