حمل و نقل دریایی شرکت آداک تجارت لیان بوشهر | transemartlogistics

حمل و نقل دریایی شرکت آداک تجارت لیان بوشهر | transemartlogistics

جهت دریافت مقالات و مطالب مفید بازرگانی، واردات و صادرات ایمیل خود را وارد نمایید. طرف ابلاغ کالا که منظور شخصی است که خط کشتیرانی باید او را مطلع نماید. کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق است به شرکت آداک تجارت لیان بوشهر. © تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به شرکت کالا ناوگان شرق تعلق دارد. همکاری و ارتباط استراتژیک با کشتیرانی های تراز اول و برگزیده. هر گونه باز نشر محتوا و اطلاعات نمایه شده در بانک های تحت اختیار این مرکز تنها به منظور استفاده علمی و غیر تجاری با ایجاد پیوند به تارگاه SID و ذکر منبع مجاز است.

حمل و نقل دریایی چیست

در کشور عزیزمان ایران سه نوع حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی مورد استفاده قرار می گیرد. چون حمل و نقل هوایی مقررات خاص خودش را دارد و زیاد هم گسترده نیست بنابراین به بحث درباره حمل و نقل دریایی و زمینی می پردازیم. از زمان سلسله قاجار حمل بار با کامیون بین شهرهای داخل ایران مرسوم بوده و امکاناتی برای رشد وجود نداشته است. در حقیقت مردم کشور‌های وارد‌کننده، کشور‌های محصور در خشکی و کم درآمد که ساختار‌های اقتصادی ضعیف‌تری دارند، نرخ حمل ونقل دریایی بالاتری را می‌پردازند. هر روش حمل و نقل، ویژگی‌های مخصوص به خود و طبیعتا مزایا و معایب مختلفی دارند؛ شما با داشتن اطلاعات کافی در مورد هر یک از روش‌های حمل و نقل، می توانید همیشه مناسب‌ترین روش را برای ارسال بار و یا تجارت خود در نظر بگیرید. در این نوع از حمل و نقل دریایی محموله و کالای ارسالی از یک کشتی برای ادامه ی مسیر به کشتی دیگری برده میشود.این روش معمولا در بنادر کوچک و یا تحریم استفاده می شود.

و از اینجا بود که جهان شاهد ادغام شرکت های نسبتاً کوچک و به صحنه آمدن شرکت های توانمندی در مقام و موقعیت 3PLP گردید. یعنی اشخاص ثالث عرضه کننده خدمات لجستیکی یا THIRD PARTY LOGISTICS PROVIDERS. در این بازار MAERSK, APL,OOCL و در اروپا PANALPINA, SCHENKER , شرکت ترنس مارت لجستیک EXEL از نام آوران اند.

  • البته باید بدانید که با توجه به مزایای آن، در صورتی که برای دریافت آن کالا عجله‌ای وجود نداشته باشد، باز هم استفاده از روش جابه‌جایی دریایی را می‌توان بهترین روش دانست.
  • چنان‌که شرح دادیم، کانتینرها در بین وسایل گوناگون حمل و نقل قابل جابه‌جایی هستند و این نقل و انتقالات تا مقصد نیازی به تخلیه کانتینر نخواهد داشت.
  • در بسیاری از مواقع نیاز به حمل کالاها در مسافت طولانی و از مسیر دریایی در مقیاس خرد وجود دارد.
  • با این حال بیش از نود درصد روش های حمل دریایی با کانتینر صورت می‌گیرد.
  • قابل ذکر است که گفته شود ، ترابری دریایی شامل دو روش ، مستقیم و غیرمستقیم می‌باشد.
  • کشتی‌های باری ظرفیت‌ها و گونه‌های متنوعی برای حمل انواع محموله‌ها یافته‌اند.

توصیه می شود قبل از استعلام قیمت از شرکت های حمل و نقل دریایی حتما تحقیق در مورد حمل و نقل و شرایط آن صورت بگیرد. عموماً برای بندرهایی که امکان حمل دریایی کالا ازآنجا به‌صورت مستقیم وجود ندارد استفاده می‌شود. حمل و نقل دریایی کالا به روش غیر مستقیم بوده و در این حالت برای مشتریان بارنامه با شرایط درخواستی صادر می گردد. در خصوص حمل و نقل دریایی کالاهای فاسد شدنی نظیر ماهی , میگو و … حمل ونقل دریایی کـالاهای متنوع اعم از خشک، مایع و غیره را در وزن و حجم های مختلف به صـورت پـروژه‌ای از ایـران بـه سـایر نقـاط دنیـا و بالعکس را یکی از سرویس های خاص در حمل ونقل دریایی کالا می باشد. تیم متخصص شرکت کشتیرانی و حمل و نقل بین المللی راهیان دریای سعادت به خاطر همکاری با سازمان ها و شرکت های حمل و نقل بین المللی قادرست نیازهای مشتریان خود را برطرف نماید.

موثرترین راهکارهای اسباب کشی راحت با سالمندان

یک بارنامه دریایی باید شامل نام و آدرس و مشخصات کامل فرستنده کالا و دریافت‌کننده کالا باشد. اطلاعات تماس با هر یک از دو طرف نیز باید در بارنامه لحاظ شود. از موارد دیگری که در بارنامه ذکر می‌شود، قوانینی است که شرکت حمل بار دریایی برای ارسال کالا تعیین می‌کند. هر شرکت ترابری دریایی شرایط خاصی برای بارگیری و ارسال و تخلیه بار دارد که باید در بارنامه ذکر شود.

مزایای حمل و نقل دریایی