تولید حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ

وی اضافه کرد: در این مراسم که با همکاری آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، دامپزشکی و اتحادیه مرغداران استان برگزار می‌شود ضمن نواختن زنگ صبحانه با تخم مرغ، ساندویچ تخم مرغ نیز در بین دانش آموزان این مدرسه توزیع شد تا دانش‌آموزان با ارزش تغذیه‌ای تخم مرغ آشنا شوند.

زنگنه تاکید کرد: علاوه بر این ۲ واحد ۴۰ و ۶۰ هزار قطعه‌ای نیز هم اکنون در حال احداث است که در آینده وارد مدار تولید خواهد شد.

وی سرانه مصرف تخم مرغ در استان را به میزان سرانه کشور و به مقدار ۱۲ کیلوگرم در سال اعلام کرد و افزود: ترویج مصرف تخم مرغ و همچنین بهبود وضعیت این پروتئین اقتصادی و با کیفیت در سفره غذایی مردم از برنامه‌های این مدیریت است.

زنگنه یادآور شد: امروز به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تخم مرغ با شعار «مصرف تخم مرغ برای زندگی بهتر» مراسمی به صورت نمادین برای ترویج مصرف تخم مرغ در یکی از مدارس شهر کرمانشاه و دیگر شهرستان‌های استان برگزار شد.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت استفاده از تخم مرغ از مصرف آن با غذا‌های چرب و روغن خودداری کرده و ترجیحا به صورت آب پز آنرا میل کنند .


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8255838/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-%DB%B1%DB%B1-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%DB%B5%DB%B0%DB%B0-%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D9%85-%D9%85%D8%B1%D8%BA

فرهاد زنگنه سرپرست مدیریت طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهان کشاورزی استان کرمانشاه گفت : این میزان تخم مرغ از ۱۸ واحد مرغداری تخمگذار استان به ظرفیت ۸۰۰ هزار قطعه سالانه تولید می‌شود که این میزان کفاف مصرف استان را ندارد.

سرپرست مدیریت طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهان کشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه هر فرد سالم باید روزانه یک عدد تخم مرغ در وعده غذایی خود مصرف کند یادآور شد: حتی برای بیماران نیز مصرف سه عدد تخم مرغ در هر هفته توصیه شده است.

وی اضافه کرد: میزان نیاز تخم مرغ استان روزانه ۶۵ تن است که از این میزان هم اکنون ۳۳ تن در داخل استان تولید و مابقی از دیگر استان‌های کشور وارد می‌شود.

سرپرست مدیریت طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهان کشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه افزایش تولید تخم مرغ در برنامه‌های این مدیریت قرار دارد، افزود: هم اینک یک واحد ۱۲۰ هزار قطعه‌ای تخمگذار در استان با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است که پیش بینی می‌شود تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.