تاکید استاندار آذربایجان شرقی بر اجرای عدالت آموزشی

آقای عابدین خرّم همچنین از معلمان خواست تا از فرصت بازگشایی مدارس برای ارتقای سطح علمی خود متناسب با نیاز‌های فکری و آموزشی دانش‌آموزان و ارتباط قلبی و روحی با آنان استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه رفتار و کردار افراد جامعه متاثر از تعلیم و تربیت معلمان است، افزود: اگر خانواده‌ها احساس کنند که رفتار و کردار فرزندان آن‌ها در مدارس به درستی شکل می‌گیرد حس همبستگی و دلبستگی عمیقی با معلمان و مجموعه آموزش و پرورش خواهند داشت.

آقای عابدین خرم در ارتباط تصویری با مدیران مدارس سراسر استان آذربایجان شرقی در آستانه سال تحصیلی جدید از مدیران مناطق و نواحی آموزش و پرورش خواست تا به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند تا تمام نقاط استان از خدمات تعلیم و تربیت برخوردار شوند.

وی با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس موجب دمیده شدن روحیه‌ای مضاعف در روح و جان خانواده‌ها خواهد شد افزود: جامعه باید تحت تاثیر عشق و علاقه دانش‌آموزان برای حضور در مدارس قرار گیرد و خستگی دو سال تعطیلی مدارس تبدیل به نشاط و شور و شعف در جامعه شود.

آقای صیادی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هم در این ارتباط تصویری، گفت: سال تحصیلی جدید در بیش از ۸ هزار مدرسه و ۳۶ هزار و ۶۰۰ کلاس درس در سراسر استان و با حضور ۳۳ هزار معلم آغاز می‌شود.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8234947/%D8%AA%D8%A7%DA%A9%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C

وی همچنین به نگرانی جدی خانواده‌ها درخصوص سرویس مدارس اشاره کرد و افزود: مدیران مدارس باید با برنامه ریزی‌های لازم در انتخاب سرویس‌ها و هزینه آن‌ها دقت کرده و نگرانی خانواده‌های دانش آموزان را رفع کنند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: امیدواریم بازگشایی مدارس یک حرکت پویا و بالنده برای در آغوش کشیدن دانش آموزان و مدارس محل ترقی و پیشرفت برای آنان باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بازگشایی مدارس، فصل شکوفایی روح و روان فرزندان و شور و نشاط خانواده‌هاست، گفت: پویایی و بالندگی دستگاه بزرگ تعلیم و تربیت در گرو حضور دانش‌آموزان در مدارس است و سال تحصیلی جدید حتما به صورت حضوری آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: از مجموعه آموزش و پرورش استان به ویژه معلمان ایثارگر انتظار داریم برای جبران عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان در دو سال اخیر تلاش کنند و خود معلمان نیز متناسب با نیاز‌های فکری و آموزشی دانش آموزان از نظر علمی و آموزشی به روز باشند.

وی با تاکید بر اجرای سند تحول آموزش و پرورش در لایه‌های مختلف این مجموعه خاطرنشان کرد: این سند محتوای باارزشی دارد که اگر مورد توجه قرار نگیرد، مجموعه آموزش و پرورش دچار روزمرگی خواهد شد و این موضوع قابل قبول نیست.