بهترین لپ تاپ زیر 30 میلیون برای خرید سال 1400

از آنجایی که لپتاپهای گیمینگ کوچکتر از دسکتاپها هستند، قطعات داخلی آنها به پیشرفتگی قطعات به کار رفته در دسکتاپ نیستند و علاوه بر این قطعات لپتاپهای گیمینگ نسبت به مدلهای مشابه در دسکتاپها قیمت بالاتری دارند. آیا عملکرد لپتاپهای گیمینگ از کامپیوترهای دسکتاپ گیمینگ ضعیفتر است؟ گاه انتقادهایی مبنی بر عملکرد ضعیفتر لپتاپهای گیمینگ نسبت به کامپیوترهای دسکتاپ گیمینگ مطرح میشود. کارایی پایینتر نسبت به کامپیوترهای دسکتاپ: لپتاپهای گیمینگ با وجود تمام پیشرفتهایی که در سالهای اخیر داشتهاند اما هنوز هم به دلیل مجهز شدن به نسخه ضعیفتر کارتهای گرافیک، پردازندهها، رم و برخی قطعات دیگر، همچنان قدرت کمتری نسبت به کامپیوترهای دسکتاپ دارند.

به همین دلیل تمامی لپ تاپ های ذکر شده در این لیست از حداقل هشت گیگابایت رم و حافظه داخلی SSD استفاده می کنند تا سرعت فعالیت های روزانه کاربر را کاهش ندهند. اصولا در همه لپ تاپ های گیمینگ، محفظه های هوا در قسمت پایین و زیرین قرار داده شدند. ، اگر برای مونتاژ سیستم خود نیاز به تنظیم اجزای سیستم دارید و نیاز به مشاوره خرید دارید اگر مشاوره خرید قطعات کامپیوتر یا لپ تاپ دارید، می توانید از قسمت زیر با ما تماس بگیرید. شما چه معیاری برای خرید لپتاپ گیمینگ دارید و بهترین لپ تاپ گیمینگ تا 30 میلیون اولویتتان کدام است؟ اولین و مهمترین مورد برای خرید بهترین لپ تاپ گیمینگ توجه به عملکرد آن برای لود و بالا آوردن بازیهای جدید است.

اما یک مورد است که دسکتاپها توان رقابت با لپتاپها را ندارند: قابلیت حمل و نقل راحت که مزیتی بسیار مهم محسوب میشود. لپ تاپ گیمینگ در همه شرکت های تولید کننده لپ تاپ، جز قدرتمندترین لپ تاپ های آن شرکت محسوب شده و نهایت تکنولوژی هر شرکت در این لپ تاپ ها خلاصه میشود. Esc) می توان این برنامه های اضافه را بست و فشار را از روی پردازنده لپ تاپ برداشت. پیش از اقدام برای خرید، توصیه می کنیم مطلب ده نکته مهم برای خرید لپ تاپ را مطالعه کنید. دوباره خاطر نشان می کنیم که داغ کردن لپ تاپ های گیمینگ یک امر طبیعی می باشد.

در ابتدا باید خاطرنشان کنیم که برای خرید لپ تاپ گیمینگ و دریافت مشاوره تخصصی رایگان میتوانید به مرجع تخصصی فروش لپ تاپ های گیمینگ | فروشگاه دنیای دجیتال شیراز (دیجی 63) با بالاترین تنوع موجودی لپ تاپ های گیمینگ مراجعه نمایید. معمولا لپ تاپ های گیمینگ در این بازه قیمتی نمایشگر های FHD و پردازنده و کارت گرافیک های میانرده همانند Core i5 و GeForce GTX 1650 بهره میبرند. FreeSync کمپانی AMD هم قابلیت مشابهی است که در برخی از کارتهای گرافیک با پردازشگر گرافیکی تولید شده توسط AMD به چشم میخورد. کیفیت گرافیکی بالاتر: لپتاپهای گیمینگ به لطف کارت گرافیکهای پیشرفتهتر میتوانند بازیها را با کیفیت بالاتری اجرا کنند و حتی در نرمافزارهای تدوین ویدیو یا رندرینگ کارایی بالاتری داشته باشند. کیفیت صدای بالاتر: معمولا کیفیت و حجم صدای لپتاپهای گیمینگ در مقایسه با مدلهای اداری و خانگی بالاتر است. قیمت بالاتر: لپتاپ گیمینگ نه تنها در مقایسه با بسیاری از مدلهای اداری و خانگی قیمت بالاتری دارد بلکه در مقایسه با یک کامپیوتر دسکتاپ با کارایی مشابه هم گرانتر است. سرعت بالاتر: لپتاپهای گیمینگ با اولویت سرعت بیشتر نسبت به مدلهای معمولی طراحی شدهاند.

لپتاپهای مخصوص بازی به واسطه اینکه قدرت پردازشی بسیار بالایی دارند به راحتی از پس اجرای بازیهای جدید روی تنظیمات گرافیکی بالا بر میآیند و حتی برای کارهای دیگر از جمله ویرایش و عکس و ویدئو هم مناسب خواهند بود. زمانی که محتواهای یا بازیهای HDR را انجام میدهید از کیفیت تصویر فوق العاده لذت میبرید. با توجه به اینکه مادربرد، کلید کیفیت و اطمینان پذیری رایانه و لپ تاپ به شمار می رود. سیستم عامل کروم توسط گوگل بر پایه مرورگر کروم طراحی شده است و بیشتر به عنوان یک سیستم عامل آنلاین به شمار می رود. با قرار دادن لپ تاپ بر روی جاهای خمیده مثل بالش یا غیره، باعث می شود که ورودی رفت و برگشت هوا مختل شود و لپ تاپ بیشتر داغ کند. برای چک کردن دمای لپ تاپ می توانید از نرم افزارهایی مثل XPG Prime، MSI Afterburner، Core Temp و HW Monitor استفاده نمائید. البته دقت برندی مثل ایسوس در ایران خدمات پس از فروش بهتری رو نسبت به بقیه برندها میده. این لپ ها از وزن زیاد و قیمت بالایی برخوردار هستن که همین امر جابجایی رو دشوار می کنه . در صورتی که فن های لپ تاپ در هنگام کار کردن صدای زیادی تولید می کنند به این معنی است که فشار بالایی به آن ها وارد می شود.

به همین دلیل به سیستمهای خنککننده پیشرفتهتر نسبت به بیشتر لپتاپهای معمولی مجهز شدهاند و گاه چندین فن بزرگ و چندین ورودی و خروجی هوای بزرگ در اطراف یا زیر بدنه دارند. مقاومتر و محکمتر: بیشتر لپتاپهای گیمینگ به گونهای طراحی شدهاند که مقاومتر از سایر لپتاپها باشند. لپتاپهایی که همگی تا مرز 25 میلیون تومانی قرار دارند و میتوانند بهترین انتخاب برای این رنج قیمت باشند. اما شما برای طراحی خاص این لپتاپ هزینه بالایی پرداخت خواهید کرد. طراحی زیبا و چشم نواز: همان طور که در ابتدای مطلب هم گفتیم، زیبایی یکی از المانهایی است که این روزها سازندگان لپتاپها به آن اهمیت بالایی میدهند. البته ارتباط بین نرخ فریم اجرای بازیها و نرخ رفرش نمایشگر موضوعی است که مطلبی جداگانه را میطلبد و پرداختن به آن از حوصله این مطلب خارج است؛ اما به طور خلاصه باید گفت که هر چه نرخ رفرش بالاتر باشد، بهتر است. هر چه نرخ رفرش بالاتر باشد، تصویر روانتر دیده میشود. نرخ رفرش، تعداد دفعاتی است که یک نمایشگر میتواند در هر ثانیه تصویر را تغییر دهد. به همین دلیل سال به سال، به تعداد گیمرهایی که به سراغ لپتاپ گیمینگ میروند افزوده میشود. کاربران به شوخی به این لپ تاپ گیمینگ 4 کیلویی لقب دسکتاپ قابل حمل را دادهاند، چون بهعلت وزن زیاد و ابعاد بزرگ و خنککننده بزرگی که در پشت آن قرار دارد، نمیتوان آن را به راحتی حمل کرد و بیشتر کاربرد آن مانند یک PC است.

در اکثر مواقع، این موضوع با تنظیمات BIOS ارتباط دارد، به ویژه اگر به تازگی BIOS را آپدیت کرده باشید. اگر موفق نشدید سرعت فنها را از BIOS اصلاح کنید، این امکان وجود دارد تا از طریق نرم افزار SpeedFan این موضوع را اصلاح کنید که آموزش این نر افزار را به راحتی می توانید پیدا کنید. اگر به تازگی BIOS را آپدیت کردید و لپ تاپ شما در هنگام کار کردن داغ می کند و فن ها عمل نمی کنند، این موضوع به تنظیمات BIOS شما ارتباط دارد. درست است محدود کردن تنظیمات باعث کاهش کیفیت و گرافیک بازی می شود، اما این کار سبب می شود تا فشار از روی پردازنده و گرافیک برداشته شود و لپ تاپ داغ نکند. شما با داشتن این کارت گرافیک میتوانید تمامی کارهای گرافیکی سنگین خود را انجام دهید.

در مواقعی که لپ تاپ در هنگام انجام کارهای ساده هم دچار مشکل شده و به کندی کار می کند؛ احتمالا ایراد از پردازنده و یا گرافیک می باشد. اصولاً استفاده از خمیر حرارتی برای انتقال آسانتر گرما در پردازنده و گرافیک استفاده می شود. خراب شدن فن های لپ تاپ که می بایست آن را تعویض یا تعمیر کرد. این لپتاپ یک از بهترین لپ تاپ های گیمینگ رده بالاست که دارای گرافیک قدرتمند RTX 3060 است. معمولا در صورت رسیدن هر یک از قطعات به دمای 99 درجه، لپ تاپ شما خاموش میشود تا از ایجاد آسیب به پردازنده، کارت گرافیک یا قطعه دیگری که با مادربرد در تماس است جلوگیری شود. همچنین به هنگام همچنین در حالت اجرای بازی، نرم افزار یا هر نوع پردازشی، دمای 70 تا 80 درجه، دمای متعادل برای پردازنده و کارت گرافیک به شمار میرود. متنها بجز لپ تاپ لنوو گیمینگ بقیه لپ تاپ ها تقریبا در گرافیک هم یکسان هستند. با کمی دقت در بازارها و فروشگاههای آنلاین و آفلاین، میتوان از بین انبوهی از مدلهای لپتاپ تقریبا شبیه به هم، مواردی را پیدا کرد که نسبت به قیمت، از ارزش و قدرت سختافزاری بسیار خوبی برخوردار هستند.

لپ تاپ هایی که برای بازی و گیم طراحی شدند، جزو لپ تاپ های پر قدرت بوده و مشخصات بالایی دارند. پشتیبانی از جدیدترین استاندارد وایفای یعنی وایفای ۶ یا به عبارتی 802.11ax با سرعت بالاتر و تاخیر پایینتر نسبت به نسل قبل نیز موضوع دیگری است که برای بسیاری از کاربران اهمیت بالایی دارد. یکی از این موارد کارت شبکه LAN با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه یا بالاتر است که میتواند کاهش تاخیر در بازیها (در مقایسه با اتصال وایفای) را به همراه داشته باشد. با این حال ، گزینههای اتصال در XPS 1520 فقط با 3 درگاه USB Type-C بسیار محدود است که دو مورد از Thunderbolt 3 پشتیبانی میکنند و یک جک 3.5 میلی متری برای لوازم جانبی صدا نیز وجود دارد. پاساریا با ارائه ضمانتنامه مهرشده و معتبر ده روزه (و امکان اعطای ضمانت مدتدار)، ارائه تصاویر کاملاً واقعی از مدلهای غیرآکبند و ارتقای کاملاً رایگان بستر و امکانات بسیار مطلوبی برای خرید لپتاپ گیمینگ خدمت مشتریان گرامی ارائه میکند. استفاده از جدیدترین تکنولوژیها در ساخت این محصولات، باعث شده است که این دستگاههای قدرتمند امکانات بسیار زیادی داشته باشند. لپ تاپ گیمینگ در گذر زمان، تغییرات بسیار زیادی داشته است و در ابتدای کار، لپ تاپ مناسب گیمرها، طراحی جذابی نداشت و اکثر آنها به دلیل امکانات مختلفی که داشتند، سنگین بودند و حجم زیادی می گرفتند.

شاید این موضوع در کیسّهای PC کار بسیار آسانی باشد و شما بتوانید هر زمان که دلتان خواست اقدام به ارتقا CPU کیستان بکنید، اما در لپتاپها این موضوع امکانپذیر نخواهد بود. خاموش شدن لپ تاپ به طور ناگهانی؛ این موضوع دلالت بر این دارد که لپ تاپ بیش از حد گرم می شود و این یک راهکار ایمنی برای جلوگیری از ایجاد آسیب در سخت افزار می باشد. همانطور که گفته شده گرم شدن بیش از حد یک لپ تاپ دلالت بر خرابی یکی از قطعات آن دارد. امکان تعویض قطعات: بیشتر لپتاپهای گیمینگ امکان آپگرید بسیاری از قطعات را در اختیارتان میگذارند و حتی در برخی از آنها امکان نصب حافظه داخلی اضافه یا اسلاتهای رم بیشتر در نظر گرفته شده است. حافظه داخلی ۱ ترابایتی از نوع هارد دیسک معمولی طبق انتظار در این لپ تاپ دیده میشود.