بهترین شیرینی فروشی های تهران عاشقان شیرینی بخوانند سپنجا

ویترین رنگارنگ کوکی باکس پر از شیرینی‌های غیرسنتی مانند چیزکیک، مارس، تارت و غیره است و دیگر خبری از شیرینی‌های سنتی قدیمی مانند زبان نیست. این قنادی معروف محله یوسف آباد در ابتدا با شیرینی‌های خشک خوشمزه و باکیفیت خود در میان مردم محبوبیت پیدا کرد. بعدها با تولید کیک ناپلئونی، چیزکیک، کیک شکلاتی آلبالویی، شیرینی‌های تر، شیرینی‌های خشک دو رنگ و غیره توانست به یکی از بهترین قنادی های پایتخت تبدیل شود. تنوع محصولات در این قنادی به 70 محصول می رسد که از معروف ترین آن ها می توان به ناتلی، شاتوت اشاره داشت.

گالری عکس

چرا که این قنادی‌ها جای خودشان را به شیرینی فروشی‌های لوکس داده‌اند. همچنین شیرینی‌های سنتی و قدیمی که با هل و گلاب درست می‌شدند، رنگ مدرن به خود گرفته‌اند و تبدیل به چیزکیک، کوکی، تارتلت و غیره شده‌اند. برای تهیه شیرینی اسکار طبق روال همیشگی تهیه انواع شیرینی خشک ابتدا باید پودر قند «کره/ مارگارین / روغن صاف / روغن جامد» را با هم مخلوط کنید تا جایی کـه بـه شکل یک کرم روشن دربیاید. خیابان انقلاب تهران یکی از معروف ترین و قدیمی ترین محسوب می شود که امروزه در این خیابان مدارس، کتاب فروشی و … کافه قنادی فرانسه، از دیگر مواردی است که در این خیابان وجود دارد.

شیرینی پزی Cinnabon با 1950 شعبه

این شیرینی فروشی زیبا در محله زعفرانیه قرار دارد و آنقدر کیفیت و طعم شیرینی‌هایش بالاست که جزو گزینه‌های برتر قنادی‌های پایتخت شمرده می‌شود. اگر دوست دارید کیک و شیرینی‌های خاص با دیزاین فوق‌العاده و طعم و مواد اولیه عالی نوش جان کنید، کوکی باکس یک گزینه عالی برای شماست. یکی دیگر از بهترینی شیرینی فروشی‌های تهران که آوازه آن در پایتخت پیچیده است، می‌توان از شیرینی گاندی نام برد. این قنادی قدیمی، حدود ۷۰ سال است که در پایتخت فعالیت و خوشمزه‌ترین شیرینی‌ها را به مشتریانش عرضه می‌کند. طعم بی‌نظیر زولبیا و بامیه و کیک یزدی‌های خاص لادن، همیشه در خاطرتان خواهد ماند. شاید شیرینی فروشی‌های زیادی را در پایتخت، با نام لادن بشناسید، اما باید بدانید که قنادی لادن در محله امیریه، قدیمی‌ترین “شیرینی لادن” تهران است.

شیرینی فروشی

پس از سرخ شدن، شیرینی را در شربت یا شیره خرما زده و مجله شیرینی و شکلات شیرینی تا رویش پسته می‌ریزند. حلوا قبیت از ترکیب سفیده تخم مرغ و شکر و چوبک درست می‌شود. وقتی برای اولین بار قبیت را می‌بینید، آن را با چسب چوب اشتباه می‌گیرید. سیستانی‌ها و زابلی‌ها آن را به عنوان میان‌وعده هم می‌خورند، اما لندو برای گردشگران یک جور شیرینی به حساب می‌آید، یک شیرینی محلی خوشمزه.

  • این کافه قنادی در صیاد شیرازی، نبش صیاد 19 به مدیریت سرکار خانم مارینا زحمتکش واقع شده است.
  • انتخاب بهترین شیرینی برای جشن عروسی، کیفیت پذیرایی مراسم‌تان را افزایش می‌دهد.
  • روبن ترپوگوسیان که پسر اوسب ترپوگوسیان می باشد در سال 1399 خبری از فوت وی آمد که همچنین آخرین بازمانده از این نسل به حساب می آمد.
  • طبق معمول طرح زدن روی شیرینی کرکی بـه این صورت هست کـه چند بار دایره را روی شیرینی می زنند طوری کـه دایره‌ها همدیگر را قطع کنند و هر دایره از وسط دایره قبلی بگذرد.
  • شیرینی‌پزها برای تهیه این شیرینی از یک نوع مهر چوبی استفاده می‌کنند که اغلب در خانواده‌ها از نسلی به نسلی دیگر می‌رسد.

قیمت شیرینی در شیراز به مواردی چون نوع شیرینی، میزان خریداری شده، زمان پخت آن، قیمت روغن، شکر و آرد بستگی خواهد داشت که این عوامل در همه شهرهای ایران بر قیمت شیرینی موثر خواهد بود. همچنین قیمت شیرینی در مناسبت های مختلف مانند ایام عید، شب یلدا، ایام سوگواری و … پیش‌تر در مورد محبوبیت قطاب گفته بودیم که به دلیل طعم بی‌نظیری که دارد، اکثریت افراد از آن به عنوان شیرینی عید نوروز برای منزل خود تهیه می‌کنند.

بهترین شیرینی فروشی های تهران عاشقان شیرینی بخوانند سپنجا