ایلان ماسک در جست‌وجوی سکاندار برای توئیتر

بر اساس گزارش رویترز، ماسک روز چهارشنبه ایمیلی به کارمندان توئیتر فرستاد و به آن‌ها اعلام کرد باید تا روز پنج شنبه تصمیم بگیرند می‌خواهند در این شرکت بمانند و برای ساعت‌های طولانی، کار فشرده داشته باشند یا این شرکت را ترک کرده و یک بسته جبرانی سه ماهه دریافت کنند.

وی همچنین تصدیق کرد که بعضی از مهندسان تسلا به ارزیابی تیم‌های مهندسی توئیتر کمک کرده اند، اما گفت: این اقدام به شکل داوطلبانه و پس از ساعت کاری آن‌ها بوده است.

دو هفته نخست حضور ایلان ماسک در توئیتر به عنوان مالک جدید این شرکت، همراه با تغییرات سریع و اغتشاش بوده است. ماسک پس از به دست گرفتن کنترل توئیتر، به سرعت مدیر عامل و سایر مدیران ارشد این شرکت را اخراج کرد و سپس نیمی از کارمندان را اخراج کرد.

ماسک در اظهارات خود در دادگاه گفت: پس از خرید یک شرکت برای سازماندهی مجدد آن، به وقت زیادی در ابتدای کار نیاز است، اما انتظار دارم که در نهایت، مدت زمان خود در توئیتر را کاهش دهم.

وی به کارمندان توئیتر گفت: هر کسی که تا بعدازظهر پنج شنبه به وقت نیویورک، روی لینکی که تائید می‌کند “شما می‌خواهید بخشی از توئیتر جدید باشید” کلیک نکند، به منزله آن محسوب می‌شود که کارش را ترک می‌کند.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8285371/%D8%A7%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7%D8%B3%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D9%88%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AA%D8%B1

سرمایه گذاران شرکت تسلا به شدت نگران مدت زمان طولانی هستند که ماسک برای اداره توئیتر اختصاص می‌دهد. مدیرعامل میلیاردر تسلا، دوشنبه هفته جاری اعلام کرد شب‌ها در دفتر مرکزی توئیتر در سانفرانسیسکو کار کرده و به کار و خواب در این محل تا زمانی که این پلتفرم شبکه اجتماعی درست شود، ادامه خواهد داد. تمایل ماسک برای کار برای ساعت‌های طولانی در لحظه‌های بحران، بخش شناخته شده‌ای از برند اوست. اما غوطه‌ور شدن عمیق این میلیاردر در توئیتر پس از خرید ۴۴ میلیارد دلاری جنجالی این شرکت شبکه اجتماعی که ماسک در مقطعی تلاش کرد آن را لغو کند، سرمایه‌گذاران تسلا را نسبت به ظرفیت او برای تمرکز به مسئولیتش به عنوان مدیرعامل ارزشمندترین شرکت خودروسازی جهان نگران کرده است.

ماسک این اظهارات را در جلسه دادگاهی در دلاویر برای دفاع در برابر این ادعا‌ها که بسته دستمزد ۵۶ میلیارد دلاری او در شرکت تسلا، بر مبنای اهداف عملکردی بوده که به راحتی حاصل شده و توسط هیات مدیره مطیع تصویب شده است، مطرح کرد.