از کشف حشیش و تریاک در خورجین‌ها تا کشف ۳۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق

او گفت: ماموران انتظامی در راستای اجرای این طرح موفق به جمع‌آوری ۳۴ معتاد متجاهر شدند.

او گفت: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران انتظامی با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند خودرو را توقیف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان آباده از کشف سواری پراید سرقتی و دستگیری راننده توسط ماموران این فرماندهی خبر داد.

او گفت: راکبان بدون توجه به ایست پلیس متواری و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با توجه به کوهستانی بودن منطقه و تاریکی هوا، یکی از راکبان، خورجین موتورسیکلت را رها و ماموران موفق شدند دیگر موتورسیکلت را توقیف و راکب را نیز دستگیر کنند.

او با بیان اینکه راننده بدون توجه به ایست پلیس متواری شد، گفت: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران انتظامی با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند سواری پژو را توقیف و راننده و ۲ سرنشین آن را نیز دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی خرمبید گفت: در بازرسی از یک دستگاه کامیون انواع کالای قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در این شهرستان کشف شد.

او گفت: در بازرسی از این کامیون کشنده ۳۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و خارج از چرخه تولید کشف و ضبط شد.

سرهنگ نوشاد با بیان اینکه در این ماموریت در مجموع ۶۸ کیلو و ۶۰۰ گرم حشیش و تریاک کشف شد، گفت: برخورد با سوداگران مرگ به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی است.

واژگونی وانت پیکان با یک کشته و ۳ مجروح

فرمانده انتظامی داراب از کشف ۶۸ کیلو و ۶۰۰ گرم حشیش و تریاک تریاک در بازرسی از خورجین ۲ دستگاه موتورسیکلت در این شهرستان خبر داد.

او گفت: ماموران انتظامی در اجرای این طرح با کنترل محور‌های اصلی و فرعی شهرستان موفق به توقیف ۵ دستگاه اتوبوس مسافربری حامل ۱۴ هزار و ۱۵۰ لیتر گازوئیل قاچاق شدند.

سرهنگ نوشاد گفت: کشف ۱۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر و توقیف ۶۳ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف از دیگر نتایج اجرای این طرح است.

فرمانده انتظامی لارستان با اشاره به اینکه در این خصوص ۵ نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند، گفت: شهروندان می‌توانند با گزارش هرگونه مورد مشکوک به پلیس، خادمان خود را در ارتقاء امنیت فردی و اجتماعی یاری کنند.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در داراب

سرهنگ مسعودی از شهروندان خواست توصیه‌های پلیسی و اقدامات پیشگیرانه را مدنظر قرار داده و هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

پژو پارس حامل تریاک در دام پلیس نی‌ریز

سرهنگ بیژن بارسالاری گفت: در راستای برخورد با سارقان و کشف اموال مسروقه، ماموران انتظامی زرقان با تلاش شبانه روزی حین گشت‌زنی ویژه در سطح حوزه استحفاظی، طی ۱۰ روز گذشته موفق به کشف ۴ خودرو پراید و یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه شدند.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی گفت: در راستای مقابله با قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی، طرح برخورد با خودرو‌های سوخت‌کش طی ۴۸ ساعت گذشته در این شهرستان اجرا شد.

او با بیان اینکه در این خصوص یک نفر سارق نیز دستگیر شد، افزود: در بررسی و استعلام از سامانه پلیس آگاهی مشخص هر ۵ دستگاه وسایط نقلیه سابقه سرقت از شهرستان شیراز دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان خرمبید با بیان اینکه در این خصوص راننده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، گفت: برخورد با سودجویان و قاچاقچیان به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی است.

خورجین‌ها پر از حشیش و تریاک بود

او گفت: در اجرای این طرح ۶ سارق حرفه‌ای با اعتراف به ۹ فقره انواع سرقت، ۵ خرده فروش مواد مخدر و ۲۳ نفر از محکومان متواری دستگیر و ۲۲ معتاد نیز جمع آوری شدند.

رئیس پلیس راه شمالی استان با بیان اینکه در این حادثه راننده در دم فوت و ۳ سرنشین دیگر مجروح و راهی بیمارستان شدند، گفت: به رانندگان توصیه می‌کنیم در هنگام رانندگی از عجله و شتاب بی مورد پرهیز کرده و از رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگی نیز جداً خودداری کنند.

کشف پراید مسروقه با هوشیاری پلیس آباده

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی گفت: ماموران انتظامی آباده در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی هنگام گشت‌زنی در محور “شیراز-اصفهان” به یک سواری پراید مشکوک و دستور ایست را صادر که راننده بدون توجه اقدام به فرار کرد.

فرمانده انتظامی لارستان گفت: در اجرای طرح مقابله با قاچاق، ۵ دستگاه اتوبوس مسافربری حامل ۱۴ هزار و ۱۵۰ لیتر گازوئیل قاچاق توقیف شد.

فرمانده انتظامی داراب از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد.

فرمانده انتظامی کوه‌چنار با بیان اینکه کارشناسان ارزش سوخت قاچاق مکشوفه را ۱۲ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این خصوص راننده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

۱۰ میلیارد کالای قاچاق در خرمبید کشف شد

فرمانده انتظامی نی‌ریز با بیان اینکه در بازرسی از آن خودرو، ۴۵ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک کشف شد، تصریح کرد: مبارزه با سوداگران مرگ یکی از اولویت‌های اصلی این فرماندهی است.

کشف ۵ خودرو و موتورسیکلت مسروقه در زرقان 

فرمانده انتظامی نی‌ریز گفت: با تلاش مأموران این فرماندهی ۴۵ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک در بازرسی از یک سواری پژو پارس کشف شد.

او با بیان اینکه در بازرسی از قسمت بار این کامیون ۴۱ قلم انواع کالای قاچاق شامل ریش تراش، اتومو، هندزفری، آبرسان، سشوار، قهوه جوش، اسپیکر و … خارجی قاچاق و فاقد مجوز کشف شد، گفت: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

سرهنگ محمد نیکبخت از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هر گونه مورد مشکوک و یا توزیع مواد مخدرمراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8308734/%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D8%AD%D8%B4%DB%8C%D8%B4-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%B4%D9%81-%DB%B3%DB%B2-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%84%DB%8C%D8%AA%D8%B1-%DA%AF%D8%A7%D8%B2%D9%88%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D9%82%D8%A7%DA%86%D8%A7%D9%82

سرهنگ علیرضا نوشاد گفت: در پی استمرار اجرای طرح‌های انتظامی در سطح شهرستان داراب با هدف ناامن کردن محلات جرم‌خیز، پاکسازی نقاط آسیب‌زا و ارتقاء احساس امنیت، یگان‌های انتظامی با بهره‌گیری از مشارکت و همدلی شهروندان و اشرافیت اطلاعاتی، با استفاده از تمام توان و امکانات موجود به اجرای طرح‌های مربوطه پرداختند.

سرهنگ علیرضا نوشاد گفت: مأموران انتظامی داراب حین کنترل وسایط نقلیه عبوری در محور‌های خاکی منتهی به این شهرستان، در یک عملیات ضربتی به ۲ دستگاه موتورسیکلت مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.

فرمانده انتظامی آباده با اشاره به اینکه پس از استعلام از سامانه پلیس آگاهی مشخص شد خودرو مسروقه و سابقه سرقت از شهرستان شیراز دارد، گفت: راننده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

سرهنگ علی‌اکبر کریمی گفت: ماموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید جنتی‌فر خرمبید حین کنترل محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ بارسالاری با بیان اینکه اموال مسروقه تحویل مالکان و سارق نیز روانه دادسرا شد، تصریح کرد: شهروندان با توجه به هشدار‌های پلیس می‌توانند از وقوع بسیاری از جرایم به ویژه سرقت جلوگیری کنند.

توقیف ۵ دستگاه اتوبوس حامل سوخت قاچاق در لارستان

فرمانده انتظامی داراب با اشاره به معرفی متهمان به مرجع قضائی، از همکاری خوب شهروندان با پلیس در راستای اجرای طرح‌های انتظامی تقدیر و تشکر کرد و خواستار استمرار این تعامل و همکاری آنان شد.

طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در ممسنی

رئیس پلیس راه شمالی استان گفت: در پی واژگونی خودرو وانت پیکان در محور مواصلاتی نورآباد، راننده فوت و ۳ سرنشین دیگر نیز مجروح و راهی بیمارستان شدند.

او گفت: در بررسی صورت گرفته مشخص شد یک دستگاه وانت پیکان حامل ۴ سرنشین به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه از جاده منحرف و واژگون شده است.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت در محور مواصلاتی نورآباد، بلافاصله ماموران انتظامی به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی ممسنی با بیان اینکه این افراد پس از سیر مراحل قانونی تحویل مراکز کمپ ترک اعتیاد شدند، تصریح کرد: یکی از دغدغه‌ها و مطالبه‌های مردمی در حوزه امنیت اجتماعی، جمع آوری معتادان متجاهر و پاکسازی تفرجگاه‌ها، اماکن عمومی و خیابان‌ها از وجود این دسته از افراد می‌باشد که این امر به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی است.

سرهنگ عظیم‌اله کرمی گفت: دیشب مأموران انتظامی نی‌ریز حین گشت‌زنی در محور “کرمان-شیراز” به یک سواری پژو پارس مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.

سرهنگ لطف‌الله محمدی گفت: در راستای طرح مبارزه با پدیده شوم قاچاق، ماموران پلیس آگاهی کوه‌چنار با همکاری پلیس امنیت اقتصادی استان هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی این شهرستان به یک دستگاه کامیون کشنده تانکردار مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

فرمانده انتظامی کوه‌چنار گفت: با تلاش ماموران این فرماندهی ۳۲ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف شد.

فرمانده انتظامی داراب با بیان اینکه تلاش برای دستگیری راکب متواری با جدیت ادامه دارد، گفت: در بازرسی از خورجین رها شده و همچنین موتورسیکلت توقیفی ۴۸ کیلو و ۸۰۰ گرم حشیش و ۱۹ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک کشف شد.

فرمانده انتظامی ممسنی از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و جمع‌آوری ۳۴ معتاد متجاهر در این شهرستان خبر داد.

فرمانده انتظامی زرقان از کشف ۵ دستگاه وسایط نقلیه مسروقه سرقتی طی ۱۰ روز گذشته در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد نیکبخت گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در شهرستان ممسنی طرح ارتقاء امنیت اجتماعی به مرحله اجرا گذاشته شد.

مهم‌ترین حوادث روز چهارشنبه ۲۳ آذر‌ماه ۱۴۰۱ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف ۳۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در کوه چنار