اربعین تجلی گاه تبیین نهضت حسینی در جهان است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در خصوص اهمیت و قداست روز اربعین گفت: اربعین خط فکری جریان آزاد اندیشجهانی در مقابل خط خفقان استیلای امپراتوری رسانه‌هایی است که در صدد نشان دادن وقایع به دلخواه خود بوده و همواره در صدد پوشاندن حقایق هستند.

حجت الاسلام جعفرزاده گفت: با توجه به تجارب سال‌های گذشته و خیل عظیم استقبال از همایش پیاده‌روی اربعین حسینی، هماهنگی با دستگاه‌های مختلف خدمات‌رسان و انتظامی برای فضاسازی مسیر و پشتیبانی از عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در مسیر حرم تا حرم به عمل آمده و پس از نماز ظهر در محل امام‌زاده سیدصدرالدین (ع) اردبیل، اتوبوس‌های شهرداری جابجایی زائران را انجام خواهند داد.

او اربعین را محل تجلی تبیین نهضت حسینی عنوان کرد و گفت: قیام کربلا در اربعین تجلی یافت و چهره منفور یزیدیان بر همگان آشکار و مظلومیت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران وفادارانش بیان شد تا بشریت به ظلم ظالمان آگاهی یافته و همواره جانب حق و حقیقت را در پیش گیرند.

حجت الاسلام جعفرزاده در پاسخ به شبهه ضرورت خصوص کمک فقرا به جای رفتن به پیاده روی اربعین، گفت: حرکت تمدن ساز اربعین عامل پیوند قلوب و تربیت انسان‌های متعهد بوده و همواره شاهد بودیم که افرادی که در پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند در مواسات و همدلی پیش قدم بوده و نسبت به افرادی که برای تفریح به کشورهای اروپایی سفر می‌کنند، در امور خیریه و کمک به مستمندان پیشقدم هستند.

حجت الاسلام قاسم جعفرزاده با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی در سخنانی گفت: واقعه کربلا در عاشورا آغاز شده و در اربعین به کمال رسید تا بشریت حقایق نهضت حسینی را درک کرده و ظلم مستکبران افشا شود.

او به مراسم اربعین حسینی در شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: مراسم بزرگ پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان خلخال از امامزاده قاضیلر تا امامزاده دانیال، در کوثر از مزار شهدا تا مزار شهدای گمنام، در گرمی از مسجد جامع تا امامزاده میرزاده و در پارس‌آباد از مسجد جامع تا سید علیشبرگزار می‌شود.

حجت الاسلام جعفرزاده گفت: جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان بیله‌سوار از ثاراالله سپاه تا مسجد جامع، در نیر از مسجد جنت‌سرا تا مسجد جامع، در نمین از مسجد امام رضا (ع)تا مسجد جامع، در سرعین از مسجد جامع تا مسجد صاحبالزمان (عج) و در مشگین‌شهر از مسجد امیرالمومنین (ع) تا امامزاده سید سلیمان (ع) فخرآباد با حضور در اجتماع عزاداری پیاده‌روی اربعین ارادت خود را به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران وفادارش ابراز می‌دارند.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8241362/%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AC%D9%84%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D8%A8%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%87%D8%B6%D8%AA-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: شهادت امام حسین (ع) راه پیروزی قیام امام عصر بوده و حلقه اتصال زمان ظهور، لبیک‌گویی به زیارت اربعین است چرا که اربعین توقف گاه اصلی و تمرین برای بشریت در تمامی ادیان با هدف مقدمه سازی برای پیوند عاشورا و ظهور منجی عالم حضرت مهدی موعود (عج) است.

برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در سراسر استان اردبیل

حجت الاسلام جعفرزاده تمدن سازی بشری را مهم‌ترین بازخورد پیاده روی اربعین برشمرد و گفت: ما باید تمام ابعاد زندگانی خود را منطبق با پیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که همانا عمل به سنت نبوی و امر به معروف و نهی از منکر بود، قرار دهیم و رنگ و بوی حسینی را در زندگی خود جریان دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: در شهر اردبیل پیاده‌روی اربعین حسینی در دو مسیر از محل امام‌زاده صالح (ع) تا امام‌زاده سیدصدرالدین (ع) و نیز امامزاده عبدالعزیز (ع) نیار تا امامزاده حلیمه خاتون (ع) روستای آقاباقر اردبیل با حضور اقشار و دسته‌های عزاداری مردمی برگزار می‌شود.

او با اشاره به تأثیرات قیام عاشورا بر قیام‌های مختلف دنیا گفت: قیام عاشورا تأثیرات عمیقی بر دنیا گذاشت و سایر قیام‌های مختلف و انقلاب‌های دنیا متأثر از قیام عاشورا است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: پیام آوران عاشورا با پرچم داری حضرت امام سجاد (ع)و حضرت زینب (س)، کاخ یزید را تبدیل به محل تبیین و معرفی حقانیت شیعه کرده و بصیرت افزایی و روشنگری را مهم‌ترین رسالت عاشقان حسینی معرفی کردند.

اربعین حلقه اتصال قیام عاشورا به مسئله ظهور است

اربعین خط فکری جهانی در مقابل خط خفقان رسانه‌های غربی