اجرای سقف کاذب اجرای سقف کاذب 60*60 اجرا و نصب انواع سقف کاذب کناف ساختمان

این سازه برای عایق نمودن سقف در برابر صدا و حرارت، اجرای نورپردازی های دکوراتیو و پوشش سیم های تأسیسات کاربرد دارد. در اکثر خانه های امروزی می توان نمونه های مختلف آن را در بخش های مختلف مشاهده کرد. به همین منظور برای جلوگیری از ایجاد فضایی محدود و تنگ آن را لزوما دیوار به دیوار اجرا نمی کنند. امروزه با خلق ایده های جدید، طرح های متنوعی برای این سقف ارائه می شود. شما می توانید با توجه به سلیقه و دکوراسیون مورد نظر آن ها را انتخاب نمایید.

سقف کاذب قابلیت جا به جایی دارد و هزینه اجرای آن در مقایسه با تعمیر و بازسازی سقف اصلی ارزان تر خواهد بود. تا چند سال پیش، این تاسیسات از داخل دیوارها یا سقف و کف عبور می‌کردند؛ اما دسترسی به آن‌ها مشکل بود و در صورت نیاز به بررسی آنها باید این المان‌های سازه‌ای سوراخ می‌شدند. با ظهور معماری مدرن و سقف‌های کاذب، این مشکلات حل شد و زیبایی طراحی داخلی دو چندان شد.

نمی توان گفت که کدام سقف بهتر است چرا که هر کدام از آنها کاربردی متفاوت دارند. هزینه آن بسیار پایین است و نیازی نیست هزینه های بسیار زیاد بپردازید. بعد از این که تمام سقف از این ورقه های پوشانده شد میتوانید هر موادی که میخواهید مانند گچ را به ورقه ها بزنید و یک سقف داشته باشید و علاوه بر اینکه می توان از گچ استفاده کرد می توانید از چوب و مواد دیگر هم استفاده کنید. پس از آنکه سازه های فرعی T1200 انجام شد، این سازه ها با سازه فرعی T600 به هم متصل می شوند.

سقف کاذب چیست؟

از قابلیت های ویژه سقفهای کاذب اینست که در آن نورپردازی انجام می گردد و فضایی دکوراتیو و دلنشین ایجاد می نماید. در ویدئوی زیر یکی از پروژه های طراحی و اجرای سقف دکوراتیو کاذب کناف را مشاهده می نمایید. راستی تا یادم نرفته اینم بگم که قیمت اجرای سقف کاذب از نوع پانل هم بستگی به طرح مدنظر شما داره، اما بطور کلی دستمزد اجرای سقف کناف حدود 20 تا 30 از کل قیمت سقف کاذب هزینه رو دربرمیگیره. برای آشنایی ببیشتر با جزئیات قیمتی مقاله قیمت سقف کناف رو مطالعه کن. از این سقف می توان به همراه سقف کاذب کناف (کی پلاس پارس) به صورت ترکیبی استفاده نمود.

  • از نظر محل اجرا نیز می توان آن را به انواع سقف کاذب پذیرایی ، سقف کاذب آشپزخانه ، سقف کاذب سرویس بهداشتی و سقف کاذب اتاق خواب دسته بندی نمود.
  • یکی از مزایای سقف دکوراتیو مشبک کناف (کی پلاس پارس) این است که می تواند با سقف دکوراتیو یکپارچه کناف (کی پلاس پارس) ترکیب شود.
  • این دسته بندی، چیزی نیست جز دسته بندی بر اساس اجرای انواع سقف کاذب.
  • سقف کاذب گچی از شناخته شده ترین انواع سقف های كاذب محسوب می گردد.

به‌طور کلی روش‌های متفاوتی برای قیمت‌دهی انواع سقف کاذب وجود دارد. نکته حائز اهمیت درباره سقف کاذب این است که برای متراژهای کوچک، دستمزد نهایی کار بعد از بازدید محل و به صورت توافقی یا روزمزد اعلام می‌شود. به‌طور مثال این متراژ برای سقف کاذب PVC زیر 20 متر اعلام شده است.

اجرای سقف کاذب اجرای سقف کاذب 60*60 اجرا و نصب انواع سقف کاذب کناف ساختمان

این محصولات گزینه‌ های خوبی برای مکان‌ هایی هستند که میزان رطوبت در آنها بالا است و از سوی دیگر حساسیت بالایی در خصوص بروز حوادث مختلف دارند. مهر قرمز چاپ شده پشت این صفحات و استفاده از مقوای سبز رنگ بر روی امتداد محور میانی نشانه‌ هایی است که با آنها می‌ توانید این محصولات را شناسایی کنید. اجرای سقف کاذب کناف ضد حریق و رطوبت باید با ظرافت بیشتر و همراه با به کارگیری سایر مواد اولیه مناسب انجام شود. این نمونه از سقف گزینه خوبی برای دیوارها و سقف آشپزخانه، حمام و دستشویی است. صفحات مورد استفاده برای سقف کاذب کناف معمولی برای اجرای سقف‌ های کاذب و طرح‌ های داخلی یک ساختمان مورد استفاده قرار می‌ گیرند. از همین رو می‌ توان آنها را به عنوان دیوارهای جداکننده یا سقف پوش یا دیوارپوش معمولی نیز استفاده کرد.

نصب سقف كاذب PVC

از این سقف می توان به همراه سقف کاذب (کی پلاس پارس) به صورت ترکیبی استفاده نمود. جنس این سقف دکوراتیو، ترکیبی از ورق های آلومینیوم و آهن و آلیاژی می باشد این سقف با استفاده از سازه های مخصوص باید به سقف اصلی متصل شود. سقف گچی پیش ساخته کناف (کی پلاس پارس) دارای برش های تمیز و دقیقی می باشد که کاملا تقارن را حفظ می کند و همچنین در مدت زمان کوتاهی نیز ساخته و آماده می شود.

سقف کاذب