اجرای بیش از ۲۵۰ برنامه طی هفته دفاع مقدس در زرند

او با گرامیداشت یاد، خاطره و راه امام (ره) و شهدای گرانقدر ۸ سال دفاع مقدس، تبیین و کاربست فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و گنجینه‌های ارزشمند آن را نیاز دائمی کشور و ضامن زنده ماندن روح مقاومت و سلحشوری و در عین حال هوشمندی و بصیرت مردم نسبت به توطئه‌های دشمنان توصیف کرد.

فرمانده سپاه زرند بیان داشت: بیش از ۲۵۰ برنامه در هفته دفاع مقدس به همت رد‌ه‌های بسیج شهرستان زرند برگزارمی شود.

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان زرند در ادامه افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران ۸ سال با دستان خالی در مقابل صدام که با حمایت ده‌ها کشور همراه بود مقاومت کرد و ما امروز وظیفه داریم که حماسه بزرگ دفاع مقدس را به نسل حاضر منتقل کنیم و برنامه‌های این هفته را پررنگ تراز سال قبل برگزار کنیم؛ چرا که امروز هرچه را به دست آوردیم به برکت خون شهداء و ایثارگران است.

فرمانده سپاه زرند تأکید کرد: عبرت‌های جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ۸ ساله، اهمیت قدرت‌افزایی دفاعی و بازدارنده و آمادگی‌های همه‌جانبه نیرو‌های مسلح، مانع غافلگیری راهبردی کشور برابر تهدیدات دشمن است.

سرهنگ امیری تصریح کرد: تبیین اهـداف و آرمان‌های مشترک نهضت عاشورا و ۸ سال دفاع مقدس برای نسل جوان، ضامن نهادینه سازی روح بصیرت، استکبار ستیزی، سلحشوری و حماسه سازی در کالبد نیرو‌های مدافع انقلاب و میهن اسلامی است.

او بیان کرد: در شرایط حساس و تاریخ‌ساز کنونی، اطاعت از ولایت فقیه و تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در صحنه نبرد با جنگ اقتصادی و رسانه‌ای و عملیات روانی دشمن اهمیت دارد و امیدواریم به‌یاری خداوند متعال امروز سکوی پرش و جهش به‌سمت آینده پرفروغ و درخشان باشد.

فرمانده سپاه زرند بیان داشت: اگر امروز امنیت و آسایش داریم، مدیون خون شهدا و ایثارگرانی هستیم که در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادند و حماسه آفرینی کردند و همه وظیفه داریم این حماسه آفرینی‌ها را ارج نهیم.

سرهنگ حسین امیری با گرامیداشت یادوخاطره شهدای والامقام خصوصا سیدالشهدای مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای دفاع مقدس گفت: ما امروز وظیفه داریم که حماسه بزرگ دفاع مقدس را به نسل حاضر منتقل کنیم.

فرمانده سپاه زرند افزود: از همه ادارات و سازمان‌ها می‌خواهیم در کنار برنامه‌هایی که قرار است انجام شود، در اداره از ایثارگران و رزمندگان خصوصا خانواده معزز و مکرم شهداتجلیل کنند و یاد وخاطره این عزیزان را گرامی بدارند.

او به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: یادواره ۵۸۰ شهید شهرستان زرند، رژه موتوری نیرو‌های نظامی وانتظامی، غبار روبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدای شهرستان، دیدار و سرکشی از خانواده معزز شهداء و ایثارگران، تجلیل از پیشکسوتان، اکران فیلم و اجرای تئاتر به همت بسیج هنرمندان شهرستان، ویزیت رایگان بیماران، نواختن زنگ مقاومت در مدارس، حضور راویان دفاع مقدس در مدارس، برپایی نمایشگاه‌های دفاع مقدس و جنگ نرم، شب شعر و خاطره، برپایی نشست‌های مختلف با موضوع جهاد تبیین، مراسم عزاداری و سوگواری دهه آخر صفر، محافل انس با قران کریم و ده‌ها برنامه دیگر از ویژه برنامه‌هایی است که به همت رد‌ه‌های بسیج شهرستان زرند در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.


منبع: https://www.yjc.news/fa/news/8238782/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DB%B2%DB%B5%DB%B0-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D8%B7%DB%8C-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%B3

او گفت: قرار است در شهرستان زرند ویژه برنامه‌های مختلفی برگزار شود که این برنامه‌ها همت و همکاری همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

او افزود: هفته دفاع مقدس، یادآور رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان، شهداء و جانبازان انقلاب اسلامی است که باید قدر بدانیم و همه دست به دست هم دهیم و برنامه‌هایی متناسب با این ایام برگزار کنیم.

او بیان داشت: هفته دفاع مقدس، فرصت مغتنمی برای نشر، ترویج و تقویت اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ انقلابی، ولایتمداری، مقاومت، ایثار، جهاد، شهادت و خودباوری دینی است.