آموزش نحوه نصب دوربین مدار بسته در 6 قدم

اتصالات گاهی تحت تأثیر شرایط شدید جوی و در نتیجه گرما یا رطوبت بیش از حد نیز دچار مشکل و قطعی میشوند. شل بودن کابل و اتصالات میتواند مشکلات متعددی دیگری نیز ایجاد کند از جمله عدم توانایی در شارژ صحیح (که به نوبه خود میتواند سیستم را در هنگام قطع برق بیفایده کند) و عدم تشخیص نفوذ. تقریبا هر وسیله برقی میتواند دچار مشکل شل شدن اتصالات شود. بنابراین اگر سنسورها به هر دلیل عمل نکنند، خراب باشند و یا از کار بیوفتند دزدگیر از کار افتاده و همین علت فعال نشدن دزدگیر اماکن خواهد بود. بنابراین سلامت باتریها را همیشه چک کنید و هنگام جستجو برای علت فعال نشدن دزدگیر اماکن، به عنوان یکی از دلایل احتمالی آن را در نظر داشته باشید. مانع احتمالی دیگر، نشت آب روی دیواری است که زنگ خطر در آن قرار گرفته است. حتی شما این توانایی را خواهید داشت که با نصب کردن سنسور تشخیص باز بودن درب به راحتی بتوانید راه های ورود را برای افراد غیرمجاز مسدود نمایید تا به این طریق آمار دزدی و سرقت کاهش پیدا کند.

پنل اصلی وظیفه کنترل سیگنالهای دریافتی، تشخیص ورود افراد متفرقه و روشن و خاموش کردن سیستم دزدگیر را بر عهده دارد. گاهی اوقات ممکن است که افراد مشتاق به یادگیری باشند اما شرایط شرکت در دوره های حضوری را ندارند، در این صورت شرکت در کلاس های آنلاین بهترین گزینه برای آن ها به شمار می رود. در واقع برای اینکه بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته را انتخاب کنید باید توقعات خود را از سیستم مشخص کنید. دوربین پین هول که یک مدل دوربین مداربسته میباشد ، به خاطر اندازه کوچکش قابلیت نصب و تصویربرداری در هر مکانی را دارد. هر دستگاه چند عدد ریموت دارد ؟ در صورت خرابی این دستگاه یا قطعی ارتباط آن با پنل اصلی، در زمان بروز خطر، تماس و یا پیامکی اتفاق نمیافتد. قطعی ارتباط با از کار انداختن بستر ارتباط بیسیم بین سنسور و کنترل پنل نیز ممکن است اتفاق بیوفتد.

دزدگیر اماکن سیمکارتی یکی از مهم ترین ترین ارکان امنیتی خانه و محل کار می باشد که از قابلیت های منحصر به فردی برخوردار بوده و تا حد زیادی جلوی سرقت و ورود سارقان را به مکان های مختلف مانند ساختمان ها، مغازه ها و ادارات می گیرد. علاوه بر این، اشیایی مانند اجسام متحرک، پنکه و پرده که ممکن است مانع کار سنسورها شوند باید از آنها دور نگه داشته شوند. باید گفت این پروسه نصب نسبتا ساده اگر طبق اصول و استاندارد انجام نگیرد می تواند منجر به بروز مشکلات و تحمیل هزینه های اضافی به شما شود. زیرا سارقان فرصتطلب میتوانند از این معایب برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند. دوربینهای مدار بسته بدون اینترنت هم میتوانند کار کنند اما برای انتقال تصاویر به گوشی یا تبلت باید از اینترنت پر سرعت برای آنها استفاده کنند. برای مثال برای چشمی دزدگیر مادون قرمز که به حرارت حساس است، تشخیص خطر ناممکن خواهد شد یا بازهم با آژیر خطای کاذب مواجه خواهیم شد. زمانی که یک شخص یا شی به حسگر اولتراسونیک نزدیک و یا از آن دور شود، پدیده دوپلر اتفاق می افتد و دزدگیر اماکن هشدار می دهد. همان طور که گفتهشد دزدگیرهای اماکن دارای انواع مختلفی میباشند و همین موضوع سبب شده تا قیمتهای متفاوتی نیز داشتهباشند.

بنابراین مطمئن شوید که کیفیت و مارک مناسب را انتخاب کردهاید تا از بروز مشکل به طور غیر منتظره از قبل جلوگیری کنید. اگر اجزای دیگر به خوبی کار کنند، میتوان برای تعمیر کنترل پنل و صفحه کلید معیوب اقدام کرد. مشکل کنترل پنل ممکن است ناشی از خرابکاری یا بروز مشکل در مدارها باشد. کیس دوربینهای مداربسته میتواند دام (Dome) یا بولت (Bullet) باشد. نصب دوربین مداربسته در اصفهان به چه صورت است؟ در روش تست ریموت دزدگیر برای خرابی باتریها، در صورت تمام شدن شارژ باتریها، بسته به نوع باتری نسبت به تعویض یا شارژ مجدد آنها اقدام کنید. در ادامه مدلهای امروزی دزدگیر ساختمان و اماکن را به شما معرفی کردهایم تا در زمان انتخاب دچار سردرگمی نشوید. دزدگیر اماکن (سیستم اعلام سرقت) همانطور که از نامش پیداست سیستمی است که در صورت بروز سرقت، تعرض و عبور از حریم خصوصی، کاربران خود را مطلع می کند. از مزیت های سنسور بیم خطی می توان به نداشتن صدای آژیر کاذب اشاره کرد که با عبور حیوانات و جانوران و برگ درخت فقط یک یا نهایتا دو خط از خطوط سیگنالهای چشمی قطع می شوند و این موجب تحرک دزدگیر نمیشود. شما این توانایی را خواهید داشت که از هر مکانی در سراسر دنیا فقط با در اختیار داشتن اینترنت، ساختمان خود را کنترل نمایید.

پس حتما موضوع را جدی بگیرید و بهترین دزدگیر اماکن را در هر جایی که نصب کردید، همان روز آن را فعال کنید. فقط خواندن را تا انتها ادامه دهید و اصول کار نحوه عملکرد دوربین های مدار بسته و بهترین مدل ها را برای استفاده در خانه خود خواهید فهمید. درک نحوه عملکرد سیستم در آگاهی از نحوه عملکرد آن بسیار مهم است. بسیاری از افراد قادر به شناسایی خطاهای اساسی و نحوه برخورد با آنها نیستند. در این بین اگر منزل، بانک، کارخانه و یا هر مکان دیگری که به سیستم ضد سرقت مجهز باشد به طور حتم شانس سرقت این نوع افراد را تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد داد. با نصب سیستم ضد سرقت یک آژیر خطر با فلاشرهای نوری همراه با آن نصب می شود که به نوعی هشدار برای ورود اشخاص غیرمجاز به ساختمان است. مزیت های زیادی را می توان برای استفاده از سیستم ضد سرقت دزدگیر اماکن بیان کرد. همین مسئله میتواند علت فعال نشدن دزدگیر اماکن شما باشد. ممکن است علت فعال نشدن دزدگیر اماکن بروز مشکل در اطلاعرسانی باشد. دزدگیر اماکن از قسمت های گوناگونی تشکیل شده است که شامل سنسورهای دزدگیر، کنترل پنل دزدگیر، تلفن کننده دزدگیر، ریموت و منبع تغذیه می باشد.

بعد از این که شماره تلفنهای مورد نظرتان را برای سیستم دزدگیر تعریف میکنید، سیستم در زمان تحریک سنسورها و اعلام هشدار، به این شمارهها پیامک ارسال کرده و یا با آن تماس میگیرد. این مورد نیز میتواند علت فعال نشدن دزدگیر اماکن با وجود پیش آمدن خطر باشد. امروز و در این مقاله میخواهیم در مورد تمام جنبههای مربوط به راهاندازی و نصب دوربین مداربسته بدون DVR یا NVR صحبت کنم. البته برخی از دزدگیرها در صورت قطع برق اعلانی مبنی بر قطع برق به کاربر ارسال میکنند. این دزدگیر به این صورت کار می کند که چشم بی سیم به طور وایرلس با دستگاه کد می شود و ارتباط به صورت بی سیم برقرار می شود.

انتقال تصویر بر روی گوشی موبایل که دارای سیستم عاملهای آندروید و یا IOS میباشند به راحتی با استفاده از نرم افزار مربوطه دستگاه دی وی آر به راحتی قابل انجام میباشد تنها کافیست که شما نرم افزار مربوطه را بر روی گوشی خود نصب کنید، تنها با استفاده از تنظیماتی که در داخل نرمافزار وجود دارد و با استفاده از اینترنت گوشی موبایل خود به راحتی تصاویر دوربین مداربسته را بر روی گوشی خود مشاهده نمایید، برای این کار لازم است که حتماً دستگاه دی وی آر شما نیز از طریق مودم به اینترنت متصل شود. هرگاه بر روی منزل و یا دیگر مکان ها تابلو “این مکان به سیستم امنیتی مجهز است“ را نصب می کنید، احتمال ورود سارقین را کاهش می دهد.

به طور مثال چشمی حرکتی بیسیم در دزدگیرها در صورتی که باتری آنها ضعیف باشد، سیگنالهای اشتباه به به دستگاه ارسال میکند و باعث فعال شدن آن میشوند. فرستنده و گیرنده در مقابل یکدیگر قرار گرفته وهنگامی که پرتو مادون قرمز قطع شود سنسور به دستگاه اعلام میکند استفاده از چند پرتو یا کانال برای ایمنی هشدار کاذب از حیوانات خانگی و حیوان کوچک است. این سیستم به شما کمک میکند تا در جایی که به آن دسترسی ندارید نظارت داشته باشید. بسیاری از دوربین های امنیتی از فناوری نور مادون قرمز (IR) برخوردار هستند که به تشخیص حرکت کمک کرده و از این رو دوربین ها می توانند در نور کم کار کنند.

توجه داشته باشید که در بعضی از دوربین ها به جای منبع تغذیه DC از آداپتور استفاده می شود. مزیتی که این ابزارهای امنیتی در اختیار شما قرار می دهند شناسایی هرگونه اقدام مشکوک و تصمیم گیری برای مداخله یا تماس با پلیس می باشد. بنابراین تماس و پیامکی مبنی بر تحریک و آلارم سنسور برای شما ارسال نمیشود. بینش سبز فروشگاهی اینترنتی عرضه محصولات سیستم های نظارت تصویری دوربین های مداربسته در برند های مختلف, با توجه به کاهش هزینه های معاملات اینترنتی, نصاب دوربین مداربسته سعی بر کاهش قیمت ها در فروش اینترنتی داشته بنابراین قیمت های موجود در سایت همواره پایین تر از قیمت های فروش در فروشگاه ها است. فرسوده شدن اجزای یک سیستم دزدگیر قدیمی، حتی دزدگیر با کیفیت که به درستی نصب شده است، میتواند علت فعال نشدن دزدگیر اماکن باشد. دزدگیر اماکن اینگونه عمل میکند که به محض تشخیص هرگونه فعالیت غیرعادی، شخص مربوطه را مطلع میکنند تا اقدامات لازم را انجام دهد. این استاندارد ضدآب کمک میکند در هنگام بارش باران یا نفوذ آب دوربین توانایی ضبط تصاویر را از دست ندهد. هشدار دهندههای نوری: هشدار دهندههای نوری یا چراغ چشمک زن با توجه به این که در محیط باز یا بسته میخواهند قرار بگیرند، ساختار متفاوتی دارند و همزمان با آژیر و بلندگو عملکرد آنها فعال میشود و به اعلام خطر در محیط کمک میکند.

به راحتی میتوانید از طریق پیامک، میزان شارژ و اطلاعات دستگاه را دریافت کنید. اما اگر اخیراً باتری را تعویض کردهاید یا سیستم خود را به تازگی نصب کردهاید، و ریموت کار نمیکند ممکن است باتری خراب شده باشد. اگر همچنان مشکل ادامه داشت احتمالا نیاز به تعویض باتری دارید. از اقدامات مهمی که در این زمینه میتوانید انجام دهید، تعویض باتری در بازههای زمانی معین است. زیرا آنها در این زمینه متخصص هستند و میدانند چه کار میکنند. اگر ساکن شهر اصفهان هستید دیگر نگران برقراری امنیت خود و اطرافیانتان نباشید؛ زیرا ما شماره افراد متعهد و متخصص در زمینه نصب و تعمیر دزدگیر اماکن اصفهان را در اختیارتان قرار می دهیم تا فوری در محل حضور یافته و مشکل شما را بررسی نمایند. اگر سیستم اعلام سرقت شما از آن دست سیستمهاست که پنل و دستگاه تلفن کننده از یکدیگر جدا هستند، ممکن است علت فعال نشدن دزدگیر اماکن خرابی دستگاه تلفن کننده باشد. قیمت دستگاه DVR و هزینه نصب دوربین مدار بسته نیزبالاتر می رود.

این موضوع که از نظر عده زیادی فقط برای فیلمها است، واقعیت دارد. اولین نکته، اگر موقع ثبتنام به ارائهدهنده بیمه خود اطلاع دهید که دزدگیر برای اماکن را وصل کردهاید و تنطیم است، ولی بعدا آن را تنطیم نکنید، احتمالا موقع دریافت خسارت به مشکل میخورید و بیمه آن را قبول نمیکند. اولین سیستم هشدار الکترو مغناطیسی در جهان توسط شخصی به نام آگوستوس راسل پاپ (Augustus Russell Pope) در سال 1853 میلادی در آمریکا ثبت اختراع شد. اما همچنین اگر به درستی عمل نکند میتواند باعث ایجاد مزاحمت شود. در این سیستم، معایب دزدگیر منزل میتواند شامل؛ نشتی باتری، سوختگی یا فرسودگی کابل و اتصالات، محفظه ترک خورده یا زنگزده و گرد و غبار باشد. بنابراین، اگر هر گونه فعالیت غیرعادی را در داخل یا اطراف خانه خود مشاهده کردید، می توانید بلافاصله آن را به پلیس گزارش دهید یا اقدامات دیگری انجام دهید. آمار سرقت و دزدی از منزل و یا هر مکان دیگری را تا حد زیادی کاهش می دهد. ما در ایمن صنعت تا حد امکان مشخصات برای فروش دزدگیر اماکن مغازه و مناسب ترین قیمت دزدگیر اماکن را به شما معرفی میکنیم .حتی پس از خرید در صورت بروز مشکل در نصب و راه اندازی می توانید با مشاوین فنی ما تماس بگیرد .

مزیت دیگری که برای استفاده از دزدگیر در ساختمان می توانیم ذکر کنیم این است که شرکتهای بیمه در تمام دنیا به ساختمان هایی که مجهز به سیستم های امنیتی هستند، تخفیف بسیار خوبی می دهند و آنها را جهت انجام این کار تشویق می نمایند. همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از دلایلی که ممکن است سنسورها خراب شوند و دچار مشکل شوند، به دلیل گیرافتادن گرد و غبار در آنها است. روش کار این سیستم بسیار ساده بود، به این صورت که هنگامی که در یا پنچرهها باز می شد، مدار آن وصل شده و صدای زنگ هشدار به صدا در می آمد. در صورت دزدی یا حتی تلاش برای نفوذ از در پشتی، فیلم دوربین مدار بسته میتواند کمک بزرگی باشد. در این مورد حتما به کاتالوگ دستگاه مراجعه کنید و یا از یک فرد خبره و متخصص کمک بخواهید. این قابلیت کمک می کند تا اپیلیکیشنی که بر روی گوشی خود نصب کرده اید می توانید چند رله آزاد قرار دهید . دوربین هایی که برای خارج از خانه ساخته نشده اند، در معرض باران و رطوبت سریعتر آسیب می بینند، بنابراین مطئن شوید درست انتخاب کرده اید.